Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
[Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
[Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
[Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
[Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
[Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
[Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
[Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
[Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
[Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

[Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

5 participanți

In jos

[Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty [Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de Static Joi Noi 15, 2012 8:22 am

2 zile pe runda.
XyyX.
Cel mai bun din 5.
10 versuri.

Bafta!


Ultima editare efectuata de catre Static in Lun Noi 26, 2012 9:21 am, editata de 2 ori
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

[Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de Matrix Vin Noi 16, 2012 2:59 am

Eu - mana lui Dumnezeu, ii trag o palma, Ego-n evolutia Darwinista transpira de teama,
Ca-i paros al dracu', dar pizda si se trage din maimuta... urangutanu-i zice mama...
Cand imi transform pisatu-n vin, bea si-ncepe sa creada: "Iisus? Nu wikileaks, complot?!?"
Ego nu da consistent gen gem, da fiertura clocita cu aroma slaba, proasta - compot.
Blogu'? Praf - vizite pula ca la curve, s-apropo, nevasta-sa nu vrea sa-l futa ca o lauza,
Ego-i stramb, n-are coloana, scrie cu picioarele ca ciungii, o da de colo-colo, calauza...
Are gonadele-n fungii c-au necrozat de ceva vreme-ncoace, d-aia da subtire ca eunucii,
A vrut cocos, dar de cand i-am dat singuratic "cucu"-n falci, cauta cuiburi sa suga toti cucii...
Da din gura-ntruna la pula, mare orator, doar ca mii de nume de copii cruzi incepe sa recite,
Eu-nfig mare piolet gaica-sii, fix sub Muntele lui Venus, ca un explorator macho de frigide...

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

[Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de CreativeEgo Dum Noi 18, 2012 1:24 am

Bine, Lăbuş, fii tu mâna lui Dumnezeu. Da' Ego dă cu precizie divină ca piciorul lui Zlatan,
Miroase-l şi ia-l peste nas ca-n Zohan, că n-ai imaginaţie sau stofă ca garderoba lui Tarzan.
În turneul ăsta-i clar veriga slabă, da prostu tot dă vina pe Darwin pentru evoluţia proastă,
Femeia pentru el: veriga lipsă, că-n lanţul ăsta-l slăbiciunilor Matrix vine cu veriga flască.
De fapt eşti genul creat dintr-o coastă, genul ce nu trebuie să iasă din bucătărie, NC Hotă,
Lăutare, dacă-ţi lipesc 10 lei sub calotă o să ştim clar cine-i prima româncă pe-o bancnotă.
Cu runda asta te forez în freză, n-o să mai poţi mânca nici cu paiu' ca un bunic cu pareză,
De-o să să te scoată mă-ta de trei ori pe zi în parc îmbrăcat în verde să faci fotosinteză.
Şi dacă tot ai văzut că printre pigmeii ăştia tre să calc cu grijă ca Shaquille în Liliput,
Te-ai gândit că ai şanse doar dacă mă eviţi, aşa c-ai dat battle cu blogul. Şi-ai pierdut!
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

[Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de CreativeEgo Lun Noi 19, 2012 3:15 pm

Pe-acest tatami doar Ego-i sensei, nervos că tre să-accept provocări de la orice fraier
Deci te las iute plin de seminţe ca un ardei şi-ntreb: "Crezi că ceea ce respiri e aer?"
Bă, io distrugeam pupeze ca tine dinainte să bage primul netcee duma aia veche cu cucu
Dinainte să i se spargă lu tactu cauciucu şi să pretinzi c-ai dat consistent... ca mucu.
Ego-i abject, se-ntoarce-n timp vreo 25 de ani să-l fută pe-ăsta-n stadiul de proiect,
Da, bă, normal că te trimit direct la sursă, că doar dai battle cu nenorocitul de-arhitect!
Nu vreau să te deprim, dar ştie tot forumul că gagică-ta se satisface mai mult singură,
Când tu-ncerci să ridici pula repetând în gând: "Nu există lingură! Nu există lingură!"
Prima ta rundă fu battle-pop, că liric eşti un duo de fufe, schimbă-ţi numele-n Blondyn,
În runda următoare eşti Candy 2, deci "faţa la perete, la amândoi ne place când te domin".
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

[Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de Matrix Mier Noi 21, 2012 3:26 am

Pe tatami dau lovituri de aur ca Alina Dumitru, pe cand asta tot vorbeste de veriga,
In buchetul de dume, ale mele inteapa - trandifiri, ale lui doar act de prezenta - feriga...
Asta-i balta ca da apa de ploaie si, coaie, eu sunt ca un lac de munte la cat de sus sunt,
E moale, il iau din prima pe cutit, ca sa intre si el in paine il intind pe felie ca pe unt.
Te evit cand iti dau skip ca pieselor proaste ca ceva pute si e de la dumele tale basite,
Direct cu pula-n sursa ma-tii rad pervers cand te aud - "Ateii spun lucruri traznite!"
Lautar ca te fac armonica, da' ma lipsesc de singurii tai bani lunari, te las sangeriu ca Marte,
Te iau de toarte, dau cu tine de gresie sa fie clar ca dau battle cu tot felu' de sparte,
NC Hota scoate mizeria afara din battle, Ego ramane de caruta ca tiganii ca-i fier vechi coane,
Nu-i pasa de "Doamne" ca-i gay, il fac din donatorul de opinii in donatorul de organe...

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

[Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Mier Noi 21, 2012 2:44 pm

Eu - mana lui Dumnezeu, ii trag o palma, Ego-n evolutia Darwinista transpira de teama,
Ca-i paros al dracu', dar pizda si se trage din maimuta... urangutanu-i zice mama… -3 merge
Cand imi transform pisatu-n vin, bea si-ncepe sa creada: "Iisus? Nu wikileaks, complot?!?"
Ego nu da consistent gen gem, da fiertura clocita cu aroma slaba, proasta - compot. - 3.5 buna asta, panci +curge frumos finalu celui de al 2 lea vers
Blogu'? Praf - vizite pula ca la curve, s-apropo, nevasta-sa nu vrea sa-l futa ca o lauza,
Ego-i stramb, n-are coloana, scrie cu picioarele ca ciungii, o da de colo-colo, calauza… - 3 merge da ai cam sarit de la o idee la alta
Are gonadele-n fungii c-au necrozat de ceva vreme-ncoace, d-aia da subtire ca eunucii,
A vrut cocos, dar de cand i-am dat singuratic "cucu"-n falci, cauta cuiburi sa suga toti cucii… - 2,5 primu nu mi place , al2lea I mai ok asa spre finalu verului
Da din gura-ntruna la pula, mare orator, doar ca mii de nume de copii cruzi incepe sa recite,
Eu-nfig mare piolet gaica-sii, fix sub Muntele lui Venus, ca un explorator macho de frigide… - 2,5 merge da i slabut ca si panci
14,5

Bine, Lăbuş, fii tu mâna lui Dumnezeu. Da' Ego dă cu precizie divină ca piciorul lui Zlatan,
Miroase-l şi ia-l peste nas ca-n Zohan, că n-ai imaginaţie sau stofă ca garderoba lui Tarzan. - 3.5 mai mult pt al2lea vers si pt faza cu tarzan, caterinca
În turneul ăsta-i clar veriga slabă, da prostu tot dă vina pe Darwin pentru evoluţia proastă,
Femeia pentru el: veriga lipsă, că-n lanţul ăsta-l slăbiciunilor Matrix vine cu veriga flască.- 3 pancibecu cu darwin e slabut, in al2lea vers parca -i rupt asa adica cre ca se simte lipsa rimei in vers
De fapt eşti genul creat dintr-o coastă, genul ce nu trebuie să iasă din bucătărie, NC Hotă,
Lăutare, dacă-ţi lipesc 10 lei sub calotă o să ştim clar cine-i prima româncă pe-o bancnotă. -3.5 exact ce ziceam suna mai bine
Cu runda asta te forez în freză, n-o să mai poţi mânca nici cu paiu' ca un bunic cu pareză,
De-o să să te scoată mă-ta de trei ori pe zi în parc îmbrăcat în verde să faci fotosinteză. - 2,5 slab, panciurile-s cam fara forta …
Şi dacă tot ai văzut că printre pigmeii ăştia tre să calc cu grijă ca Shaquille în Liliput,
Te-ai gândit că ai şanse doar dacă mă eviţi, aşa c-ai dat battle cu blogul. Şi-ai pierdut! - 3 mai bun, pancibecu-I destul de ok, da asta cu liliput e asa si asa
15,5
Pe-acest tatami doar Ego-i sensei, nervos că tre să-accept provocări de la orice fraier
Deci te las iute plin de seminţe ca un ardei şi-ntreb: "Crezi că ceea ce respiri e aer?" - 3.5 caterinca, buna asta
Bă, io distrugeam pupeze ca tine dinainte să bage primul netcee duma aia veche cu cucu
Dinainte să i se spargă lu tactu cauciucu şi să pretinzi c-ai dat consistent... ca mucu. - 3 merge si aporoporo duma cu cucu e ca duma cu cauciucu
Ego-i abject, se-ntoarce-n timp vreo 25 de ani să-l fută pe-ăsta-n stadiul de proiect,
Da, bă, normal că te trimit direct la sursă, că doar dai battle cu nenorocitul de-arhitect! -4,5 da ma astaa-I jmecher, buna asta cu arhitect proiect
Nu vreau să te deprim, dar ştie tot forumul că gagică-ta se satisface mai mult singură,
Când tu-ncerci să ridici pula repetând în gând: "Nu există lingură! Nu există lingură!" - 2,5 nu prea
Prima ta rundă fu battle-pop, că liric eşti un duo de fufe, schimbă-ţi numele-n Blondyn,
În runda următoare eşti Candy 2, deci "faţa la perete, la amândoi ne place când te domin". - 4 iar jmecher mai ales pe al2lea
17,5

Pe tatami dau lovituri de aur ca Alina Dumitru, pe cand asta tot vorbeste de veriga,
In buchetul de dume, ale mele inteapa - trandifiri, ale lui doar act de prezenta - feriga… - 3 mda am prins asta cu feriga da suna poponar rau de tot
Asta-i balta ca da apa de ploaie si, coaie, eu sunt ca un lac de munte la cat de sus sunt,
E moale, il iau din prima pe cutit, ca sa intre si el in paine il intind pe felie ca pe unt. 3,5 pt al2lea, primu iar suna dubios
Te evit cand iti dau skip ca pieselor proaste ca ceva pute si e de la dumele tale basite,
Direct cu pula-n sursa ma-tii rad pervers cand te aud - "Ateii spun lucruri traznite!" - 2,5 ok, a incercat ceva da nu a prea iesit si la fel se simte lipsa internelor
Lautar ca te fac armonica, da' ma lipsesc de singurii tai bani lunari, te las sangeriu ca Marte,
Te iau de toarte, dau cu tine de gresie sa fie clar ca dau battle cu tot felu' de sparte, -4.5 tare ba, bun pancibec iar panciu cu sparte caterinca
NC Hota scoate mizeria afara din battle, Ego ramane de caruta ca tiganii ca-i fier vechi coane,
Nu-i pasa de "Doamne" ca-i gay, il fac din donatorul de opinii in donatorul de organe… - 4 bun si asta finalu l-ai gandit k lumeabuna asta cu donatoru de organe (noroc ca nu mai are de dat runde ca iesea un pancibec de toata frumusetea)
17,5


32-33 vot CreativeEgo

Matrix ai avut cele mai jmechere versuri ultimele 4, dar pe prima runda ai dat mai slab si de acolo vine diferenta, plus ca Ego a dat ceva mai tehnic.

daca se accepta e vot daca nu mi-am dat si io cu parerea ...
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

[Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de Static Vin Noi 23, 2012 2:46 pm

Matrix: 15

Eu - mana lui Dumnezeu, ii trag o palma, Ego-n evolutia Darwinista transpira de teama,
Ca-i paros al dracu', dar pizda si se trage din maimuta... urangutanu-i zice mama... – 2.5 inceput asa si-asa
Cand imi transform pisatu-n vin, bea si-ncepe sa creada: "Iisus? Nu wikileaks, complot?!?"
Ego nu da consistent gen gem, da fiertura clocita cu aroma slaba, proasta - compot. – 3 un pic mai bine, draguta asta cu wikileaks dar nu rupe
Blogu'? Praf - vizite pula ca la curve, s-apropo, nevasta-sa nu vrea sa-l futa ca o lauza,
Ego-i stramb, n-are coloana, scrie cu picioarele ca ciungii, o da de colo-colo, calauza... – 4 bun, din ce in ce mai bine…ai cam aglomerat barul dar ti-a iesit pana la urma
Are gonadele-n fungii c-au necrozat de ceva vreme-ncoace, d-aia da subtire ca eunucii,
A vrut cocos, dar de cand i-am dat singuratic "cucu"-n falci, cauta cuiburi sa suga toti cucii... – 2.5 nu-mi place
Da din gura-ntruna la pula, mare orator, doar ca mii de nume de copii cruzi incepe sa recite,
Eu-nfig mare piolet gaica-sii, fix sub Muntele lui Venus, ca un explorator macho de frigide... – 3 si finalul lasa de dorit, desi e ok al doilea vers

CreativeEgo: 17

Bine, Lăbuş, fii tu mâna lui Dumnezeu. Da' Ego dă cu precizie divină ca piciorul lui Zlatan,
Miroase-l şi ia-l peste nas ca-n Zohan, că n-ai imaginaţie sau stofă ca garderoba lui Tarzan. – 4 bune ambele, inceput in forta
În turneul ăsta-i clar veriga slabă, da prostu tot dă vina pe Darwin pentru evoluţia proastă,
Femeia pentru el: veriga lipsă, că-n lanţul ăsta-l slăbiciunilor Matrix vine cu veriga flască. – 4 biniditat
De fapt eşti genul creat dintr-o coastă, genul ce nu trebuie să iasă din bucătărie, NC Hotă,
Lăutare, dacă-ţi lipesc 10 lei sub calotă o să ştim clar cine-i prima româncă pe-o bancnotă. – 3 e bun dar cam ‘soft’ pentru gustul meu
Cu runda asta te forez în freză, n-o să mai poţi mânca nici cu paiu' ca un bunic cu pareză,
De-o să să te scoată mă-ta de trei ori pe zi în parc îmbrăcat în verde să faci fotosinteză. – 3.5 Smile) asa, asa
Şi dacă tot ai văzut că printre pigmeii ăştia tre să calc cu grijă ca Shaquille în Liliput,
Te-ai gândit că ai şanse doar dacă mă eviţi, aşa c-ai dat battle cu blogul. Şi-ai pierdut! – 2.5 nu-mi place finalul, speram la ceva direct si agresiv

CreativeEgo: 15.5

Pe-acest tatami doar Ego-i sensei, nervos că tre să-accept provocări de la orice fraier
Deci te las iute plin de seminţe ca un ardei şi-ntreb: "Crezi că ceea ce respiri e aer?" – 3 buna asta cu ardeiul, in rest nu ma incanta
Bă, io distrugeam pupeze ca tine dinainte să bage primul netcee duma aia veche cu cucu
Dinainte să i se spargă lu tactu cauciucu şi să pretinzi c-ai dat consistent... ca mucu. – 2.5 iar asta mi se pare slabut
Ego-i abject, se-ntoarce-n timp vreo 25 de ani să-l fută pe-ăsta-n stadiul de proiect,
Da, bă, normal că te trimit direct la sursă, că doar dai battle cu nenorocitul de-arhitect! – 3.5 e ok, se leaga bine
Nu vreau să te deprim, dar ştie tot forumul că gagică-ta se satisface mai mult singură,
Când tu-ncerci să ridici pula repetând în gând: "Nu există lingură! Nu există lingură!" – 3.5 asteptam de mai mult timp un personal de gen
Prima ta rundă fu battle-pop, că liric eşti un duo de fufe, schimbă-ţi numele-n Blondyn,
În runda următoare eşti Candy 2, deci "faţa la perete, la amândoi ne place când te domin". – 3 hmm…nu-i rau, nici runda n-a fost rea, dar sub asteptari

Matrix: 16

Pe tatami dau lovituri de aur ca Alina Dumitru, pe cand asta tot vorbeste de veriga,
In buchetul de dume, ale mele inteapa - trandifiri, ale lui doar act de prezenta - feriga... – 3.5 ai inceput binisor, tine-o tot asa
Asta-i balta ca da apa de ploaie si, coaie, eu sunt ca un lac de munte la cat de sus sunt,
E moale, il iau din prima pe cutit, ca sa intre si el in paine il intind pe felie ca pe unt. – 3 aici primul vers e cam fara vlaga
Te evit cand iti dau skip ca pieselor proaste ca ceva pute si e de la dumele tale basite,
Direct cu pula-n sursa ma-tii rad pervers cand te aud - "Ateii spun lucruri traznite!" – 2.5 nu asa
Lautar ca te fac armonica, da' ma lipsesc de singurii tai bani lunari, te las sangeriu ca Marte,
Te iau de toarte, dau cu tine de gresie sa fie clar ca dau battle cu tot felu' de sparte, - 4 da, ai intors mai multe chestii aici, asa trebuia din start
NC Hota scoate mizeria afara din battle, Ego ramane de caruta ca tiganii ca-i fier vechi coane,
Nu-i pasa de "Doamne" ca-i gay, il fac din donatorul de opinii in donatorul de organe... – 3 se putea si mai bine dar merge

Matrix: 15 + 16 = 31
CreativeEgo: 17 + 15.5 = 32.5

Ce sa zic, battle frumos si strans. Deci in primul rand felicitari amandurora!
Mi-a placut cum au dat ambii dar Matrix a pierdut cu prima runda care a fost sub celelalte 3 ale battle-ului. Chiar si asa, daca mai forta un pic pe ultima suta ar fi fost egalitate sau chiar ar fi castigat. Ego a dat smecher, cum era de asteptat, dar nu sufficient de condensat. Alte reprosuri nu am.

Vot CreativeEgo!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

[Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de WTSN Sam Noi 24, 2012 6:13 pm

Matrix a scris:
Eu - mana lui Dumnezeu, ii trag o palma, Ego-n evolutia Darwinista transpira de teama,
Ca-i paros al dracu', dar pizda si se trage din maimuta... urangutanu-i zice mama... 3p. e ok
Cand imi transform pisatu-n vin, bea si-ncepe sa creada: "Iisus? Nu wikileaks, complot?!?"
Ego nu da consistent gen gem, da fiertura clocita cu aroma slaba, proasta - compot. 3p. da, pica ok da' sunt fumate dumele gem-compot.
Blogu'? Praf - vizite pula ca la curve, s-apropo, nevasta-sa nu vrea sa-l futa ca o lauza,
Ego-i stramb, n-are coloana, scrie cu picioarele ca ciungii, o da de colo-colo, calauza... 4p. frumos.
Are gonadele-n fungii c-au necrozat de ceva vreme-ncoace, d-aia da subtire ca eunucii,
A vrut cocos, dar de cand i-am dat singuratic "cucu"-n falci, cauta cuiburi sa suga toti cucii... 3p.
Da din gura-ntruna la pula, mare orator, doar ca mii de nume de copii cruzi incepe sa recite,
Eu-nfig mare piolet gaica-sii, fix sub Muntele lui Venus, ca un explorator macho de frigide... 2p. nu prea am prins finalul asta
15p.

CreativeEgo a scris:
Bine, Lăbuş, fii tu mâna lui Dumnezeu. Da' Ego dă cu precizie divină ca piciorul lui Zlatan,
Miroase-l şi ia-l peste nas ca-n Zohan, că n-ai imaginaţie sau stofă ca garderoba lui Tarzan. 4p. bun frisbee
În turneul ăsta-i clar veriga slabă, da prostu tot dă vina pe Darwin pentru evoluţia proastă,
Femeia pentru el: veriga lipsă, că-n lanţul ăsta-l slăbiciunilor Matrix vine cu veriga flască. 4p. ou, ou, ou. dureros
De fapt eşti genul creat dintr-o coastă, genul ce nu trebuie să iasă din bucătărie, NC Hotă,
Lăutare, dacă-ţi lipesc 10 lei sub calotă o să ştim clar cine-i prima româncă pe-o bancnotă. 4p. continui in aceeasi nota buna.
Cu runda asta te forez în freză, n-o să mai poţi mânca nici cu paiu' ca un bunic cu pareză,
De-o să să te scoată mă-ta de trei ori pe zi în parc îmbrăcat în verde să faci fotosinteză. 3p. primul vers nu-mi place, nu e nimic iesit din comun.
Şi dacă tot ai văzut că printre pigmeii ăştia tre să calc cu grijă ca Shaquille în Liliput,
Te-ai gândit că ai şanse doar dacă mă eviţi, aşa c-ai dat battle cu blogul. Şi-ai pierdut! 4p. bun de final

19p.

CreativeEgo a scris:
Pe-acest tatami doar Ego-i sensei, nervos că tre să-accept provocări de la orice fraier
Deci te las iute plin de seminţe ca un ardei şi-ntreb: "Crezi că ceea ce respiri e aer?" 3p. cam slabut pe gustul meu. mananc picant rau.
Bă, io distrugeam pupeze ca tine dinainte să bage primul netcee duma aia veche cu cucu
Dinainte să i se spargă lu tactu cauciucu şi să pretinzi c-ai dat consistent... ca mucu. 2p. asta nu-mi place. primul vers promitea...da' nu s-a tinut de promisiune.
Ego-i abject, se-ntoarce-n timp vreo 25 de ani să-l fută pe-ăsta-n stadiul de proiect,
Da, bă, normal că te trimit direct la sursă, că doar dai battle cu nenorocitul de-arhitect! 4p. ou, ou, ou a doua oara.
Nu vreau să te deprim, dar ştie tot forumul că gagică-ta se satisface mai mult singură,
Când tu-ncerci să ridici pula repetând în gând: "Nu există lingură! Nu există lingură!" 4p. Smile))))) esti cretin
Prima ta rundă fu battle-pop, că liric eşti un duo de fufe, schimbă-ţi numele-n Blondyn,
În runda următoare eşti Candy 2, deci "faţa la perete, la amândoi ne place când te domin". 3p. frumos de final.


16p.

Matrix a scris:
Pe tatami dau lovituri de aur ca Alina Dumitru, pe cand asta tot vorbeste de veriga,
In buchetul de dume, ale mele inteapa - trandifiri, ale lui doar act de prezenta - feriga... 4p. bun inceput
Asta-i balta ca da apa de ploaie si, coaie, eu sunt ca un lac de munte la cat de sus sunt,
E moale, il iau din prima pe cutit, ca sa intre si el in paine il intind pe felie ca pe unt. 4p. bun din nou
Te evit cand iti dau skip ca pieselor proaste ca ceva pute si e de la dumele tale basite,
Direct cu pula-n sursa ma-tii rad pervers cand te aud - "Ateii spun lucruri traznite!" 3p. ok, merge.
Lautar ca te fac armonica, da' ma lipsesc de singurii tai bani lunari, te las sangeriu ca Marte,
Te iau de toarte, dau cu tine de gresie sa fie clar ca dau battle cu tot felu' de sparte, 4p. frumos, imi place vizualul creat
NC Hota scoate mizeria afara din battle, Ego ramane de caruta ca tiganii ca-i fier vechi coane,
Nu-i pasa de "Doamne" ca-i gay, il fac din donatorul de opinii in donatorul de organe... 4,5p. bun, bun finalul.


19,5p.

Un battle bun spre foarte bun. Prima runda a lui Matrix a fost mai slabuta, dar a recuperat frumos pe cea de-a doua. Desi initial vroiam sa punctez cu 4,5-5 bar-ul lui Ego: "În turneul ăsta-i clar veriga slabă, da prostu tot dă vina pe Darwin pentru evoluţia proastă, / Femeia pentru el: veriga lipsă, că-n lanţul ăsta-l slăbiciunilor Matrix vine cu veriga flască.", dupa mai multe citiri am decis ca-mi place mai mult finalul lui Matrix.

15p + 19.5p = 34,5p.
16p + 19p = 35p.
Diferenta foarte, foarte mica, da' Ego a avut vreo 2-3 bar-uri care l-au daramat pe Matrix.
Vot CreativeEgo!
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

[Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de Static Lun Noi 26, 2012 9:20 am

Battle incheiat, castigator CreativeEgo cu 3-0!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

[Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de CreativeEgo Lun Noi 26, 2012 10:57 am

Bravo, Matrix. Ai dat foarte tare.
A fost singurul până acum care a încercat să dea personale mai percutante şi nu s-a limitat la punchuri generice. Mă aşteptam să facă asta CIFRE, o fi fost gripat. Razz
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

[Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo] Empty Re: [Semifinala] - Matrix vs. CreativeEgo - [BATTLE INCHEIAT, CASTIGATOR: CreativeEgo]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum