Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT]

5 participanți

In jos

DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] Empty DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Mar Sept 14, 2010 6:10 am

2 runde de 8
xy xy (desi nu e foarte corect sistemu')
eu primul
3 din 5 voturi argumentate
bafta !
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Mar Sept 14, 2010 6:44 am

dope da bine, te umple de spume si alte lichiditati, ca are versuri multe. le tine cash
daca ti'ar evolua versurile in acelasi fel, tu nu ai avea cash nici macar sa iesi in oras
lasa tastatura pe birou si fugi ca un las, te vanez cu sageti (cuvinte) otravite ca un apash
toata suflarea de pe forum ramane fara respiratie, dope il jupoaie pe becks ca pe un iepuras
sunt ca iisus, transform apa'n vin si bar'uri in night-club'uri. astazi danseaza becks la comanda
dar o face atat de nasol incat ne oripileaza pe toti si, ca sa'l opresc, apelez la telecomanda
apelez la 112... la 999 mai bine, ca tie iti plac numa' numerele mari, esti mafiot ca plugaru
ba nu, esti taran ca tataee, n'ai coaie pentru "xyyx" dar tot ti'o iei cand esti prins, ca solcanu
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Becks Joi Sept 16, 2010 8:39 pm

In battle te ard ca pe hash! Bag frica-n tine, ca un kalash, hai fa pasi boule
Eu n-am 'cash' sa ies in orash? Bine ca ai tu... de cand o arzi cu toate oile
Bolduri si italice? MARSH! Cica-s iepuras, dar te vad "cu morcovu", esti kaput
Te bat si-ti bat si fanii, daca-s iepurash sunt Bugs Bunny, iar tu Elmer Fudd
Sau zi-mi B-Rabbit ca sunt abil in rime. Copile, iti dau o bucata, zbori 8 mile
Sterg cu tine pe jos, taie-ti unghiile, in battle cu mine, n-ai cum s-ai pile!
Dau si xy-yx, dar demoralizez pustii si nu vreau no show ca schimb tonu
Acuma poti sa faci gura mare! Vezi tu, treaba-i groasa, ca vocea lu' Dragonu
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Joi Sept 16, 2010 10:44 pm

acum dai si xyyx? stii si tu... in urma razboiului..... ai dat o runda murdara la gura
eu ard oile la friptura, tu esti ca ciobanu' intre oi, le arzi pe post de femeie buna
n'am nevoie de pile cu tine, esti abil poate, da' nu la rime. aici esti un rebut veritabil
un adversar redutabil doar pentru o gasca de lautari deplorabili. coaie esti lamentabil
nu vrei no show, dar rezultatul battle'ului va fi tot cu scor de neprezentare, 3 - 0
recunosti ca esti iepuras Bi (sexual), inainte sa o imbuci, te dai pe la cur cu dero
ghici pentru cine tin morcovu'? n'ai ghicit, nu e pentru tine. esti dezamagit, vad bine...
okay, ia tu morcovu' si'i dau eu pula lu gagica'ta, ca ea e vegetariana doar cand e cu tine


bafta !










DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Becks Sam Sept 18, 2010 3:18 am

Bai frate cat tupeu! Nu ma faci, dar la cat testosteron ai, faci maxim un mileu
Si va rog eu, votati-l pe asta ca de pierde face crize ca la iesirea din turneu
Sunt adversar pentru un lautar? Fă, tu dai autodrop battle? Ma lasi in impas
Te iei de gagica-mea? Haha, stai chill, da si ea cu tine dar tot te face la pas
Esti fara sens ca Enigma Otiliei! Eu am valuri de rime tehnice ca lotul Braziliei
Te ineci in ele? Coaie, de te ineci iti arunc eu... nu un colac, ci restul familiei
Vin cu chei verbale, ca Zale si-s preferatul prietenei tale. Zi-mi Skizzo Skillz
Cu Becks nu prea ai Noroc, desi tu mananci numai cacaturi... ca Bear Grylls
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Becks Sam Sept 18, 2010 3:19 am

Bafta si tie coaie!

Am intrat mai putin in ultimul timp pe aici si nu mai stiu cine o arde pe forum, dar sper sa nu vad voturi de la astia care nu au nicio treaba cu chestiile astea.
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Lun Sept 20, 2010 7:06 pm

a fost o placere sa dau cu tine Very Happy

asteptam voturile cu argumente, acum Smile


salutari de la austrieci si hai noroc cu o bere zipfer !
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Mar Sept 21, 2010 2:31 pm

DopeRapper a scris:
dope da bine, te umple de spume si alte lichiditati, ca are versuri multe. le tine cash
daca ti'ar evolua versurile in acelasi fel, tu nu ai avea cash nici macar sa iesi in oras -2, Primul vers e tare, ar fi trebuit continuat mai agresiv.
lasa tastatura pe birou si fugi ca un las, te vanez cu sageti (cuvinte) otravite ca un apash
toata suflarea de pe forum ramane fara respiratie, dope il jupoaie pe becks ca pe un iepuras -3, E tare ideea, suna bine.
sunt ca iisus, transform apa'n vin si bar'uri in night-club'uri. astazi danseaza becks la comanda
dar o face atat de nasol incat ne oripileaza pe toti si, ca sa'l opresc, apelez la telecomanda -2, Nu e mare smecherie, insa, ideea e de 5 stele, daca-l bagai in negura noptii.
apelez la 112... la 999 mai bine, ca tie iti plac numa' numerele mari, esti mafiot ca plugaru
ba nu, esti taran ca tataee, n'ai coaie pentru "xyyx" dar tot ti'o iei cand esti prins, ca solcanu -2, Final modest, "mafiot ca plugaru", nu stiu ce ai vrut sa zici, dar leaga-le mai bine.

Becks a scris:
In battle te ard ca pe hash! Bag frica-n tine, ca un kalash, hai fa pasi boule
Eu n-am 'cash' sa ies in orash? Bine ca ai tu... de cand o arzi cu toate oile -4, Inceput frumos, intors frumos, nu-mi place cum rimeaza, in rest e ok.
Bolduri si italice? MARSH! Cica-s iepuras, dar te vad "cu morcovu", esti kaput
Te bat si-ti bat si fanii, daca-s iepurash sunt Bugs Bunny, iar tu Elmer Fudd - 5, Caterinca, suna bine, un p'back bun.
Sau zi-mi B-Rabbit ca sunt abil in rime. Copile, iti dau o bucata, zbori 8 mile
Sterg cu tine pe jos, taie-ti unghiile, in battle cu mine, n-ai cum s-ai pile! -4, Si asta e ok, nu e chiar pe gustul meu, dar e buna.
Dau si xy-yx, dar demoralizez pustii si nu vreau no show ca schimb tonu
Acuma poti sa faci gura mare! Vezi tu, treaba-i groasa, ca vocea lu' Dragonu -5, Final bun, ultimul vers e caterinca.

DopeRapper a scris:
acum dai si xyyx? stii si tu... in urma razboiului..... ai dat o runda murdara la gura
eu ard oile la friptura, tu esti ca ciobanu' intre oi, le arzi pe post de femeie buna -1, Tentativa asta de a intoarce, suna aiurea.
n'am nevoie de pile cu tine, esti abil poate, da' nu la rime. aici esti un rebut veritabil
un adversar redutabil doar pentru o gasca de lautari deplorabili. coaie esti lamentabil- 4, Frumoasa tehnica, dar parca-i lipseste ceva..
nu vrei no show, dar rezultatul battle'ului va fi tot cu scor de neprezentare, 3 - 0
recunosti ca esti iepuras Bi (sexual), inainte sa o imbuci, te dai pe la cur cu dero -1, Doar pentru poanta cu Bi. In rest e sub asteptari.
ghici pentru cine tin morcovu'? n'ai ghicit, nu e pentru tine. esti dezamagit, vad bine...
okay, ia tu morcovu' si'i dau eu pula lu gagica'ta, ca ea e vegetariana doar cand e cu tine -3, Pentru ultimul vers, dar serios, ti-ai bagat morcovu? duci lipsa?

Becks a scris:
Bai frate cat tupeu! Nu ma faci, dar la cat testosteron ai, faci maxim un mileu
Si va rog eu, votati-l pe asta ca de pierde face crize ca la iesirea din turneu -4, Frumos.
Sunt adversar pentru un lautar? Fă, tu dai autodrop battle? Ma lasi in impas
Te iei de gagica-mea? Haha, stai chill, da si ea cu tine dar tot te face la pas-5, Intors super bine.
Esti fara sens ca Enigma Otiliei! Eu am valuri de rime tehnice ca lotul Braziliei
Te ineci in ele? Coaie, de te ineci iti arunc eu... nu un colac, ci restul familiei-5, Subtila si tare.
Vin cu chei verbale, ca Zale si-s preferatul prietenei tale. Zi-mi Skizzo Skillz
Cu Becks nu prea ai Noroc, desi tu mananci numai cacaturi... ca Bear Grylls-5, Oho, ce final, in forta.


Un battle care s-a inclinat in favoarea unui singur participant, a avut si "ajutorul" sistemului, dar a dat relaxat, exact cat era nevoie. DopeRapper ar trebui sa incerci sa le legi mai bine si mai directe. Nu cred ca mai are rost sa mai adun notele acordate.

Vot Becks.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Mar Sept 21, 2010 11:08 pm

10x p t vot

explicatie pentru asta :
"mafiot ca plugaru", nu stiu ce ai vrut sa zici, dar leaga-le mai bine.

sunt niste cuvinte bold'uite si altele subliniate

deci.... " imi plac numerele mari.... etc" dintr'o melodie a lu' mafia , vers de'al lui tataee => mafiot ca tataee

si "plugaru" am asociat cu "taran" deci "taran ca plugaru" Smile

0 - 1 Arrow Arrow
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Mier Sept 22, 2010 3:03 pm

Am vazut ca ai subliniat pe acolo, dar trebuie sa faci omul sa inteleaga fara sa-i bagi in ochi.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Becks Mier Sept 22, 2010 11:42 pm

Nu-i cazu' sa va invatati unul pe altul chestii pe aici Smile
Merci de vot OZN. Sa curga si altele si apoi votez si eu la cei care voteaza aici Smile
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Nihat Mier Sept 29, 2010 9:24 pm

Bun. Nu cred ca e nevoie de punctaje aici.
Zic asa:

DopeRapper, a inceput cu poate cea mai buna runda a lui de pana acum. A dat bine de tot, agresiv, jocuri de cuvinte si punch-uri. Si nici a doua runda nu a fost mai slaba.
Becks a raspuns insa in fiecare din cele doua runde la ce a dat Becks. Si daca prima runda a fost pe masura celor date de DopeRapper, ultima runda a lu' B. a fost un adevarat "state of the art". Agresivitate maxima, caterinca, jocuri de cuvinte, tot ce vrei.
Un battle foarte bun, care a reusit sa-l faca pe DopeRapper sa dea genial, si pe Becks sa ne arate ca inca le are. Laughing

VOT BECKS, care a avut o misiune oarecum "mai usoara". Bafta!
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Joi Sept 30, 2010 8:45 am

DopeRapper:
O prima runda buna, destul de tehnica, mi-a placut mult duma cu bar-uri transformate in night-club-uri. Jocuri de cuvinte misto, pacat de bar-ul cu plugar-taran, acolo te-ai complicat prea mult.
Pe a doua runda ai ars-o mai personal dar in acelasi timp mai putin spectaculos, mi s-a parut c-ai dat pe fuga si tinand cont de adversar, nu era un lux pe care ti-l puteai permite. O runda buna dar nu grozava.

Bex:
Pe prima runda ai punctat exact ce trebuia, nu a fost super-agresiva dar cu atitudinea superioara si caterinca a fost suficient. Duma cu pile a fost cireasa de pe tort.
A doua runda mi s-a parut putin mai relaxata dar cu un inceput si-un final perfecte. Am mai auzit vreo 2 dume cu Bear Grylls dar asta a fost cea mai reusita.

In concluzie, battle frumos, multe atacuri, s-a simtit un pic de presiune pe partea lui Dope si degajare din partea lui Becks. Cat despre xyxy, ziceau Parazitii ca "ne futem in el de sistem", asta se aplica si aici. Trebuie sa fii pregatit sa castigi indiferent de cine incepe sau incheie. Felicitari, a fost o lectura placuta.

Vot Becks.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Joi Sept 30, 2010 6:35 pm

Battle incheiat, castigator Becks cu 3-0 (KO)
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: DopeRapper vs Becks - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum