Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Cheloo - Cel care uraste

+11
Static
MarianS
Drei
CIOMOFUGLA
netceeinho
darthedd77
zEn
CreativeEgo
Matrix
Ra'ra
OZN
15 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 Empty Re: Cheloo - Cel care uraste

Mesaj Scris de CreativeEgo Joi Mar 10, 2011 8:29 pm

Matrix a scris:Bine, ego, cum crezi tu... Se pare totusi ca Blaga a fost nominalizat la Nobel, l-a pierdut doar pentru ca guvernul sovietic ar fi intervenit in defavoare poetului, bineinteles (asa cum apare in Contemporary Authors, Volume 157, Gale, 1997). Se pricepeau la propaganda. Oricum era destul de cunoscut pe plan european.
Cat despre ce-ai zis de Eminescu, no comment. Ramai la parerile tale, eu o sa raman la ale mele...

1. După cum am zis: la Nobel, votul e secret. Nu există nominalizaţi şi nu sunt anunţaţi nomalizaţii. A fost propus la Nobel, ceea ce nu înseamnă nimic. Orice profesor de română din Flămânzi poate face o propunere pt. Nobel. Şi Comitetul primeşte mii de propuneri în fiecare an. Chestiile alea cu guvernul sovietic (eu ştiam că cel român, acu na...) au fost spuse din câte ştiu chiar de Basil Munteanu, care l-a propus. Hearsay.
2. Nu am comentat valoarea lui Eminescu, care este cu siguranţă enormă, doar modul în care este perceput în străinătate. Oricum, dacă mă întrebi pe mine, cel mai mare poet român este Arghezi (asta aşa, ca să te scandalizez).

3. Edd, discuţia e nesfârşită. Eventual deschidem alt topic.

On-topic. Cheloo suge timp mare.

Edit: Anul trecut sau în 2009 a fost un interviu cu preşedintele Comitetelui Nobel în Dilema Veche. O să găseşti acolo informaţii mai detaliate. Caut linkul pe site.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 Empty Re: Cheloo - Cel care uraste

Mesaj Scris de MarianS Joi Mar 10, 2011 8:38 pm

interesant un topic despre acest pseudorasism de la noi

Sau e asa....fortata
MarianS
MarianS
Titan din Dristor pe Calea Victoriei

Mesaje : 2007
Reputatie : 2088
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 34

http://www.2milioane.wordpress.com

Sus In jos

Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 Empty Re: Cheloo - Cel care uraste

Mesaj Scris de Drei Joi Mar 10, 2011 8:56 pm

imi expun si eu parerea, parazitii au si piese menite sa te faca sa zambesti si sa transminta in acelasi timp un mesaj, care repet dupa parerea mea mi se pare un lucru pe care nu-l gasesti oriunde( nu toate piesele au umor), dar au si piese care transmit un mesaj cat se poate de serios gen: instigare la cultura, mari romani, noi vrem respect, concentrati in metropole, drogurile schimba tot si lista poate continua , in care nu sunt versuri care in " 2000 erau misto si acum sunt de cacat" , apropo daca asculti atent chiar si piesele acelea cu versuri "praf" au un mesaj acolo ascuns dupa o cortina de umor de umor, fiecare piesa are un nucleu acolo invelit de o scoarta de umor menita sa te faca sa si privesti lucrurile serios sa si te faca sa zambesti:) asta e parerea mea, asa vad eu lucrurile, oricum gusturile nu se discuta:) pace
Drei
Drei
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 133
Reputatie : 175
Data de inscriere : 04/01/2011
Varsta : 27
Localizare : Tg-Jiu

Sus In jos

Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 Empty Re: Cheloo - Cel care uraste

Mesaj Scris de Static Joi Mar 10, 2011 10:57 pm

Mie nu mi se pare ca Parazitii ar avea "umor" sau "mesaj", parerea mea e ca de ceva ani buni scot piese si albume doar pentru palmares. Piesa "Sau" e pe acelasi film, mi se pare slabuta si nu-mi transmite nimic (e o realitate de care dai mult prea des cu capul incat o piesa cu subiectul asta sa mai trezeasca ceva nou). Cat despre discutia de mai sus, fiecare are partea lui de dreptate dar ati generalizat-o prea mult, astfel incat nu puteti sa cadeti de acord, oricat ati vrea. Am citit toate posturile, ma bucur sa vad oameni "cititi" pe forumul asta, chiar ar merge niste topicuri separate pe beletristica, indoctrinari, ideologii si alti termeni polisilabici.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 Empty Re: Cheloo - Cel care uraste

Mesaj Scris de Matrix Vin Mar 11, 2011 1:16 am

eu sunt de acord sa incheiem discutia asta... ego, trebuie sa zic ca nu ma scandalizezi deloc... si mie imi place Arghezi foarte mult. Cat despre Blaga, si Rosa del Conte se pare ca l-ar fi propus... corect, doar propus. m-am documentat mai mult. insa valoarea sa ca poet este incontestabila...

@drei
ok, e parera ta si o respect... insa, m-am exprimat mai greoi, ma refeream la piesa Praf de pe confort 3. piese de genul instigare la cultura, mari romani, noi vrem respect sunt facute pe temele impuse de altii si doar pentru bani (NU din proprie initiativa), iar de aici rezulta ipocrizia celor doi paraziti care in piesele astea isi contrazic aproape toate celelalte piese.

@static
de acord cu tot ce-ai zis... mi-ar placea topicuri noi cu subiectele mentionate de tine, iar daca pastram decenta, ca pana acum... e perfect!

Pace!

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 Empty Re: Cheloo - Cel care uraste

Mesaj Scris de Drei Vin Mar 11, 2011 8:59 am

@matrix
eu zic ca toate piesele ale oricarui artist sunt facute pentru bani(piesele se pun pe album, iar albumul se vinde, practic asta e slujba oricarui artist), si daca fac piese pe teme impuse arata ca ei pot canta pe temele actuale, dar ceilalti artisti nu pot canta pe temele parazitiilor, momentan in rapul romanesc nu are nimeni stilul lor si de aceea ei sunt speciali, iar eu nu vad cu ce se contrazic(de exemplu: in piesa "mari romani" ei ne zic ca in romania orice prost cu 4 clase poate ajunge undeva sus, ce piesa a lor contrazice asta? au parazitii vreo piesa in care zic ca cei de sus sunt capabili?), asa vad eu lucrurile Rolling Eyes
ma rog putem vorbi asa pana maine in conflictul asta de idei, hai sa incheiem discutia
Drei
Drei
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 133
Reputatie : 175
Data de inscriere : 04/01/2011
Varsta : 27
Localizare : Tg-Jiu

Sus In jos

Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 Empty Re: Cheloo - Cel care uraste

Mesaj Scris de Matrix Vin Mar 11, 2011 1:39 pm

ok, incheiem discutia... doar ca vreau sa te lamuresc.

instigare la cultura a fost o campanie dusa parca de tvr1 si a avut nevoie de promovare, iar modelul pustimii a fost ales: Parazitii, care si-au luat destui bani cat pt 100 de albume vandute, cel putin (si faci piese asa cum vrei tu sa le faci nu doar ca sa-ti vanda albumul, cum fac Parazitii, Guess Who,Grasu). La fel a fost si cu Mari Romani. noi vrem respect? la fel ca fuck you romania si multe altele, nimic special. drogurile schimba tot? ma faci sa rad, vorbesc ei care inainte vreme prmovau cu exactitate heroina si alte prafuri... ei promovau indiferenta, betia, vulgaritatea, uneori chiar ziceau ca scoala e un nimic ca deodata zbang... instigare la cultura... sa fim seriosi, frate...

Asta-i ipocrizia lor, nu scriu ce vor ei, din suflet, ci doar ce vrea publicul larg sa auda, ceea ce este un comercial cu stil obscen.

e un vers care a produs multe comentarii pe net: "baietii mei asculta doar hip-hop si manea" (1999)... alta dovada clara de ipocrizie sau de un spirit de marketing bolnav. oricum vad ca ai 14 ani si imi pare rau ca ti-am jignit idolii. Pace!

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 Empty Re: Cheloo - Cel care uraste

Mesaj Scris de MarianS Vin Mar 11, 2011 6:48 pm

Matrix a scris:

e un vers care a produs multe comentarii pe net: "baietii mei asculta doar hip-hop si manea" (1999)... alta dovada clara de ipocrizie sau de un spirit de marketing bolnav. oricum vad ca ai 14 ani si imi pare rau ca ti-am jignit idolii. Pace!

pai man, cu ce au gresit, in 99 toata lumea asculta hip-hop si manea, care e ipocrizia?
ipocrit e sa te futi in cur si sa zici ca tu vrei sa faci muzica andar pentru 15 ascultatori si ca nu vrei bani din asta...mai ales daca tu esti ospatar si traiesti din spagi, da ai vrea sa traiesti din muzica.
Ipocrizia era daca avea svastica pe spate si isi facea melodie cu conecter pe refren. Ipocrizia era sa nu isi arate xenofobia da sa forteze semaforu cand trecea vreo tiganca strada.

Acum 4-5 ani cand eram in liceu, a fost un concert facut de vanghelie la romexpo...unde au venit multi dintre elevii din liceele din sectoru 5...in jur de 1500-2000, au cantat o galagie de trupe d'astea de apar pe mtv....si la sfarsit...cand mai erau o mana de oameni...maxim 80-100, au aparut si parazitii. Nu s-au futut in cur, nu au scurtat concertu, nu au facut figuri... au intretinut atmosfera..astia putini care eram ne-am simtit respectati. SI logic...ca oamenii erau platiti sa cante...indiferent de numaru de fani...asa ca nu vad ipocrizia cand traiesti din muzica.
Parazitii sunt pe filmu lor, au tinut prea multi ani steagul sus in rapu romanesc ca sa nu-i respectam. Indiferent daca acum ne place sau nu ce scot pe piata.
MarianS
MarianS
Titan din Dristor pe Calea Victoriei

Mesaje : 2007
Reputatie : 2088
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 34

http://www.2milioane.wordpress.com

Sus In jos

Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 Empty Re: Cheloo - Cel care uraste

Mesaj Scris de OZN Joi Mar 24, 2011 3:31 pm

Stilul lui Cheloo, nu te astepti nici la mai mult, nici la mai putin. Imi place albumul.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 Empty Re: Cheloo - Cel care uraste

Mesaj Scris de Ra'ra Joi Mar 24, 2011 8:24 pm

Ra'ra
Ra'ra
tot ce-i bun tre sa dispara, ca geaca lu prophetu

Mesaje : 920
Reputatie : 1052
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 31
Localizare : Dincolo

Sus In jos

Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 Empty Re: Cheloo - Cel care uraste

Mesaj Scris de Static Vin Mar 25, 2011 9:47 am

Mai buna decat Sau. Doar mie mi se pare ciudat ca in mesajele lui Cheloo de pe youtube ii mentioneaza pe Mark si Ombladon dar nu si pe Freaka?
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 Empty Re: Cheloo - Cel care uraste

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Vin Mar 25, 2011 11:12 am

slab album, nu mi place album de duzina ... aceleasi cacaturi
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 Empty Re: Cheloo - Cel care uraste

Mesaj Scris de Matrix Vin Mar 25, 2011 1:17 pm

de-acord... destul de slab, dar nici nu ma asteptam la altceva. nici macar nu pot sa aleg melodia cea mai buna, toate mi se par la fel... tipic pt parazitii.

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 Empty Re: Cheloo - Cel care uraste

Mesaj Scris de Ra'ra Vin Apr 29, 2011 4:31 pm

sa nu mai fac alt topic.

Ra'ra
Ra'ra
tot ce-i bun tre sa dispara, ca geaca lu prophetu

Mesaje : 920
Reputatie : 1052
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 31
Localizare : Dincolo

Sus In jos

Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 Empty Re: Cheloo - Cel care uraste

Mesaj Scris de OZN Vin Apr 29, 2011 5:54 pm

Un link de descarcerare? O s-o ascult dupa ce termin cu Fiul Omului.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 Empty Re: Cheloo - Cel care uraste

Mesaj Scris de oVi Vin Apr 29, 2011 9:18 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
oVi
oVi
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 471
Reputatie : 518
Data de inscriere : 05/01/2011
Varsta : 27
Localizare : Pă Zonă

Sus In jos

Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 Empty Re: Cheloo - Cel care uraste

Mesaj Scris de OZN Sam Apr 30, 2011 12:17 pm

De ziua barbatului, doar berea ne da pe spate.


PS: daca ala trebuia sa fie link pentru download, nu merge.


Ultima editare efectuata de catre OZN in Joi Mai 05, 2011 6:08 pm, editata de 1 ori
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 Empty Re: Cheloo - Cel care uraste

Mesaj Scris de Boka Lun Mai 02, 2011 7:50 am

=)))))))))))))) sunt liber ca pasarea-n ciorba la fiert pe aragaz
Boka
Boka
TaTy

Mesaje : 1467
Reputatie : 1534
Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 37
Localizare : Tg-Jiu/Craiova

Sus In jos

Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 Empty Re: Cheloo - Cel care uraste

Mesaj Scris de Dust Joi Mai 05, 2011 6:02 pm

Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 39
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 Empty Re: Cheloo - Cel care uraste

Mesaj Scris de Phlegm Man Joi Sept 22, 2011 10:09 pm

N-are treaba cu albumul.
Phlegm Man
Phlegm Man
Sunt carnivor, musc din tine, mestec si scuip rime!

Mesaje : 831
Reputatie : 974
Data de inscriere : 10/05/2011
Varsta : 31
Localizare : Earth

Sus In jos

Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 Empty Re: Cheloo - Cel care uraste

Mesaj Scris de Static Joi Sept 22, 2011 10:29 pm

Ce interviu inutil. Daca a ajuns Discovery-ul sa-si faca reclama cu Cheloo...
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 Empty Re: Cheloo - Cel care uraste

Mesaj Scris de OZN Vin Sept 23, 2011 12:54 am

Asta chiar e inutil, macar de ar fi zis ceva.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cheloo - Cel care uraste - Pagina 2 Empty Re: Cheloo - Cel care uraste

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum