Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

+7
CreativeEgo
TheDeadPrezident
ekilibru
Static
Boka
HipSound
Ra'ra
11 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de Ra'ra Joi Mar 03, 2011 5:43 am

Ra'ra
Ra'ra
tot ce-i bun tre sa dispara, ca geaca lu prophetu

Mesaje : 920
Reputatie : 1052
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 31
Localizare : Dincolo

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de HipSound Joi Mar 03, 2011 9:35 am

ba e super tare piesa,
clipu imi place
da nu suport gesticulatiile alea!
HipSound
HipSound
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 740
Reputatie : 854
Data de inscriere : 27/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti / Calafat

http://cuartastheindian.blogspot.com

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de Boka Vin Mar 04, 2011 4:49 pm

bine baaaa!!!!!asa da!!!foarte tare!
Boka
Boka
TaTy

Mesaje : 1467
Reputatie : 1534
Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 37
Localizare : Tg-Jiu/Craiova

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de Static Sam Mar 05, 2011 10:54 am

Ma asteptam la un clip mai variat, a scos promo-ul de mult timp si clipul n-a adus nimic nou. Oricum, bunicica piesa, bravo nanule.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de ekilibru Sam Mar 05, 2011 12:13 pm

mie nu-mi place deloc... dacă stai un pic și analizezi versurile numai din refren ce constipate sunt, iar frustrarea altui "rapper" după atâția ani de bătălie pe aceleași teme expirate neștiind altfel să se remarce.
la începutul clipului primele 10 secunde mă așteptam la ceva interesant, dar până la urmă cine-i frustratu ăsta, mă? de care nu am auzit și se ține așa de rău! Smile
ekilibru
ekilibru
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 9
Reputatie : 11
Data de inscriere : 28/02/2011
Varsta : 37
Localizare : nord-vest

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de TheDeadPrezident Dum Mar 06, 2011 9:46 am

ekilibru a scris:mie nu-mi place deloc... dacă stai un pic și analizezi versurile numai din refren ce constipate sunt, iar frustrarea altui "rapper" după atâția ani de bătălie pe aceleași teme expirate neștiind altfel să se remarce.
la începutul clipului primele 10 secunde mă așteptam la ceva interesant, dar până la urmă cine-i frustratu ăsta, mă? de care nu am auzit și se ține așa de rău! Smile

Prietene, macar ti-ai dat interesul sa mai cauti ceva piese de-a lui Nanu ?
Iti mai dau eu doua link-uri, poate iti faci timp sa te uiti la ele, ca sa vezi ca nu e tocmai frustrat cum zici tu:

Nanu` feat. Arssura - Trup fara suflet : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
si
Nanu` feat. DJ Faibo X - Reflectari : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Inainte sa-l critic, am cautat si am vazut ca omul face treaba buna ! Chiar foarte buna si astept cu mult interes sa scoata albumul "Linistea dinaintea furtunii".
Pe langa asta, chiar interesant cum se termina prima strofa a acestei piese: "Orice drum mare, incepe cu un pas mic, / Eu l-am facut in schimb, tristii n-au facut nimic !". Deci ekilibru, spune-ne, tu ce ai facut ?

TheDeadPrezident
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 9
Reputatie : 9
Data de inscriere : 06/03/2011

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de ekilibru Dum Mar 06, 2011 2:57 pm

Bine, mie din ce am văzut în Meșteru' Manole nu mi-a plăcut deloc și crede-mă că vreau să aud muzică cât mai bună, dar nu pot să-i ascult pe toți (încăodată) frustrații! și mi-s ardelean... mă leg bine cu ai mei, dar sublim sunt ROMÂN, în fine...

Am ascultat și piesa cu Arssura care poate o ascultă doar fetele gravide în situațiile penibile, poate nici ele... poate voi ăștia cu burtă, sau fără burtă și-ați vrea să aveți burtă vă puneți atît de bine în locul lor și suferiți (din moment ce mi-ai dat-o ca un "hit" de-al lor)
Sincer nici Arssura nu-mi place, consider că băiatul e de un 6,5 - 7 (pt. noi în România)

Vorbim de gusturi care clar poate să difere, însă când e vorba de talent, și nu chinuit nașpa, într-o oarecare măsură se conferă

În final, NU E PE PLACUL MEU, pentru că eu sunt de altă clasă!
ekilibru
ekilibru
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 9
Reputatie : 11
Data de inscriere : 28/02/2011
Varsta : 37
Localizare : nord-vest

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de TheDeadPrezident Dum Mar 06, 2011 3:15 pm

Normal, gusturile nu se discuta, dar nu inteleg de ce zici ca e frustrat Smile) Chiar n-are nici o relevanta

Legat de piesa cu Arssura, eu zic ca e o opinie pe care si-au exprimat-o, referitor la subiectul respectiv, care, sa recunoastem, n-a fost abordat de nimeni si intr-adevar reprezinta o problema reala.

Nu mi-ai raspuns la intrebarea din postul anterior: de ce il acuzi ca e frustrat atata timp cat tu nu ai facut nimic pentru a face muzica mai buna :-?
Nu vreau sa creez polemica, dar sunt curios de ce majoritatea forumistilor trateaza subiectele cu injurii / jigniri cand ar putea simplu sa zica "Nu-mi place, nu e pe gustul meu".

TheDeadPrezident
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 9
Reputatie : 9
Data de inscriere : 06/03/2011

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de TheDeadPrezident Dum Mar 06, 2011 3:19 pm

ekilibru a scris:Bine, mie din ce am văzut în Meșteru' Manole nu mi-a...

Apropo, e Mesteru` Nanole

Very Happy

TheDeadPrezident
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 9
Reputatie : 9
Data de inscriere : 06/03/2011

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de ekilibru Dum Mar 06, 2011 3:54 pm

păi cum ai vrea să-ți spun? Știi, e drăguț, simpatic... dar mie pur și simplu nu-mi place! Nu e pe placul meu! ------ Ce-s eu, pizdă?

Dacă pentru mine versurile lui nu au nici o valoare, nici un sentiment nu-mi oferă... cât de cât să mă atragă! Mi-am dat cu opinia despre...

Trec puști pe aici care nu știu încă, și văd că scrie cutare cutare aaa... ce tare e ăla, ăla... pe când e fix pula! Trebuie să susținem hip-hopul adevărat! Problema care la noi într-adevăr e că NU E, sau foarte puțini fac lucrul ăsta. Unii au ajuns și s-au afirmat și continuă în continuare, alții... De pe la sfârșitul anilor '90 manelele încet încet au distrus mișcarea hip-hop, cucerind golanii cu femeile și banii. Deci tu înțelegi ce vrei, dar pentru mine Nanu ăsta, și Nane, și alții de teapa lor sunt niște frustrați care nu au avut și niciodată nu o să aibă ultimul cuvânt

legat de mine, eu nu am intrat niciodată într-un studio... într-o bună zi cine știe
pasuri în viață am făcut, am picat m-am ridicat, am căzut, am zburat... mereu m-am menținut mai bine ca alții din jur cu un echilibru ce nu mai eu știu... între prăpastie și bonzai

cu toții avem frustrări, ni le defilăm în versuri, dar ceva mai încrezători și cu o dorință de a lupta demnă de admirat
nu te urci pe cal și deja ești haiduc... bă mă înțelegi? Smile

hai noroc
ekilibru
ekilibru
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 9
Reputatie : 11
Data de inscriere : 28/02/2011
Varsta : 37
Localizare : nord-vest

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de Boka Lun Mar 07, 2011 11:09 am

daca pica de vreo 2-3 ori de pe beat,si isi dadea toata strofa in tehnicitati inutile,vorbind despre conspiratii,cum ar vrea el sa faca bani din muzica si despre faptu ca esti bulangiu daca nu-i cumperi albumu,atunci il sustineai si nu mai era frustrat?
Boka
Boka
TaTy

Mesaje : 1467
Reputatie : 1534
Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 37
Localizare : Tg-Jiu/Craiova

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de CreativeEgo Lun Mar 07, 2011 11:45 am

Asta-i culmea. Very Happy
Boka, nu vezi că te cerți cu o versiune a ta cu alte versuri și cu logoree? Și cred că se și joacă cu albinele după ce spurcăciuni zice. Very Happy

On-topic: e OK piesa. Și nici partea video nu e de lepădat.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de darthedd77 Lun Mar 07, 2011 12:32 pm

Nu-mi place piesa. Adica,noh, ca mesaj,vb aia,rascolim cacatul. Negativul nu-mi place neam, aproape ca ma deranjeaza. Omu in schimb e pe treaba lui si are voce si flow si tot ce trebuie. Daca mai "ia la pila" textele si isi gaseste un producator uberjmeker, poate fi destul de tare.
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de TheDeadPrezident Lun Mar 07, 2011 12:46 pm

Eu astept albumul "Linistea dinaintea furtunii"

Boka, CreativeEgo si darthedd77, ati ascultat celelalte doua piese ? "Reflectari" si "Trup fara suflet" ?

TheDeadPrezident
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 9
Reputatie : 9
Data de inscriere : 06/03/2011

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de darthedd77 Lun Mar 07, 2011 1:32 pm

da,aceeasi impresie. omu e ok ca ca "delivery" ,dar nu imi exprima mare lucru. si cu siguranta are nevoie de negative mai bune, altfel risca sa se zbata in mediocritate. plus ca nu-mi place arsura Smile)
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de saiy Lun Mar 07, 2011 2:44 pm

boka in mod firesc bate un apropo subtil.

daca pica de vreo 2-3 ori de pe beat

am inteles ca te referi la cedryk.ai mai zis odata asta.


Pe langa asta, chiar interesant cum se termina prima strofa a acestei piese: "Orice drum mare, incepe cu un pas mic, / Eu l-am facut in schimb, tristii n-au facut nimic !". Deci ekilibru, spune-ne, tu ce ai facut ?

Ar trebui sa ne tragem un microfon in debara sa o impanzim cu cartoane de oua si sa ne apucam toti de cantat.
saiy
saiy
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 177
Reputatie : 217
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de TheDeadPrezident Lun Mar 07, 2011 2:48 pm

Acolo scrie ca a inregistrat la beastsounds, in brasov. Am cautat pe google, si am vazut ca au site [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Ar trebui sa tragi o privire, sa vezi ca nu e cu cofraje si cu un simplu microfon Smile)
Dupa cum se stie, youtube-ul scade calitatea pieselor, deci... Wink

TheDeadPrezident
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 9
Reputatie : 9
Data de inscriere : 06/03/2011

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de darthedd77 Lun Mar 07, 2011 2:53 pm

altceva a vrut sa zica saiy. "zeci de mc langa scena-s gata ca sa faca furori/da din public, ca-s mai multe trupe ca ascultatori" zicea menthoru odata.
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de saiy Lun Mar 07, 2011 3:48 pm

multumesc edd pentru completare.
saiy
saiy
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 177
Reputatie : 217
Data de inscriere : 18/08/2010
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de ekilibru Mar Mar 08, 2011 11:37 am

saiy, eu mi-am dat parerea ca ascultator... voi mereu impuneti asta... "ce tu poti mai bine?" dar... 1. nu e genul meu de muzica sa ascult neaparat... eu ascult un maximilian, grasu xxl, skizzo skillz, spike, guess who... mai merge un zale, ca sa ajung sa nu-i mai enumar pe veterani mereu la inceput... de la baxter, mafia, parazitii, villy, 1-q sapro (poti sa spui si moro), la familia, il-egal, si care cati o mai fi de calitate, care canta bine spre urechea mea (nu a altuia)

mie nu trebuie sa-mi spuneti voi ce e misto, chiar daca e nou... tin cont de pareri insa raspunsul final e al meu clar, eu decid daca am sa-l ascult sau nu... sau va spun voua ca DA? sa tin miscarea hip hop cu ceva care ma dezgusta? pe cand sincer sa prezinti asa ceva la baieti ar spune SCHIMBA! SCHIMBA! dar na... acum mentalitatea s-a mai schimbat... din pacate in rau nu in bine! si nu la toata lumea!
ekilibru
ekilibru
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 9
Reputatie : 11
Data de inscriere : 28/02/2011
Varsta : 37
Localizare : nord-vest

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de TheDeadPrezident Mar Mar 08, 2011 4:38 pm

Si totusi, ekilibru, de ce ai impresia ca mentalitatea ta e cea mai ok ? Smile

TheDeadPrezident
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 9
Reputatie : 9
Data de inscriere : 06/03/2011

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de ekilibru Mier Mar 09, 2011 8:41 am

cea mai cea mai nu am spus asta

dar dereglat asa cum sunt eu, citesc mai pe toata lumea cand vorbeste unde duce

iar baiatul asta nu duce cu piesa asta nicaier, mesajul il consider 0

fa logica la versuri, au o logica?
ekilibru
ekilibru
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 9
Reputatie : 11
Data de inscriere : 28/02/2011
Varsta : 37
Localizare : nord-vest

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de TheDeadPrezident Mier Mar 09, 2011 3:45 pm

Toata tema e expusa prin metafore Wink De asta nu intelegi tu ce vrea omul sa zica.

E impotriva criticilor si pentru cei care vor sa-l opreasca din a face muzica

Imi pare rau pentru tine daca n-ai inteles nimic

TheDeadPrezident
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 9
Reputatie : 9
Data de inscriere : 06/03/2011

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de date Joi Mar 10, 2011 1:59 am

am si eu o micutza intrebare:


CUM PULA MEA SA TE CHEME "NANU" ??????





Iti inchipui cum se simte omul asta cand merge cu transportul public si aude o conversatie intre doua babe:

"auzi ...-n anu' asta cultura e cam de cacat , nu crezi?"

"naaa ,nul este talentul tinerilor nostri..."

"ooo, onan un mare indemanatic era la vremea lui!"




Insa prieteni, cum ne-a lamurit Lazaroiu asta decedat , toata tema ar fi expusa prin metafore^^ .........




date
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 103
Reputatie : 130
Data de inscriere : 09/12/2010

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de Boka Joi Mar 10, 2011 6:09 pm

asa ma,bagati-va toata brigada de ascultatori de dance hop sa-l futeti pe nanu,voi,aia cu mentalitatea corecta din spatele tastelor,fan boyz grasu si guess who,dati din cur pe popu lor si vorbiti de mentalitate...baiatu asta(cu parere de rau spun ca si mie imi plac Mafia si Il-Egal),ingroapa-n lirica smechera tot ce a enumerat Ekilibru pan-acu,daca n-ai cap sa-i intelegi mesaju nu e vina lui si nu e el frustrat,esti tu incuiat...auzi si la ala,cum pula mea sa te cheme nanu...ba tu constientizezi ca te-ai semnat cu "date"?
...si daca le pui la baietii cu 4 clase si 5 albume de rep ascultate(gen mafia-da au inteles prost mesaju,codu penibil,la familia-2pac in pula goala,shoby,sharky,iony si alti terminati,si de afara lil wayne souljaboy si kanye west),da,vor zice:schimba,e prea greu pt creieru nostru minuscul,dar daca le pui alora cu o anumita cultura muzicala,piesa asta o vor baga intr-un playlist select.si da,nu e piesa de dat din cur pt pizdele voastre,daca la asta va referiti.
Boka
Boka
TaTy

Mesaje : 1467
Reputatie : 1534
Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 37
Localizare : Tg-Jiu/Craiova

Sus In jos

Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial) Empty Re: Nanu` - Mesteru` Nanole (Video Oficial)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum