Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

+20
Smythe
Iahim Loig
aka amir
Nihat
WTSN
ovula4weed
Static
FlexAtu
Phlegm Man
Boka
Dust
Alter-Ego
Matrix
OZN
MagicMan
doctoru'
PiroTechnique
darthedd77
CreativeEgo
Eladio
24 participanți

Pagina 6 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de aka amir Mar Dec 18, 2012 9:09 pm

T H I S
I S
S P A R T A
! ! !

Stie Alter.


Ultima editare efectuata de catre bNd TEASER! in Mar Dec 18, 2012 9:09 pm, editata de 1 ori

aka amir
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 863
Reputatie : 912
Data de inscriere : 16/10/2012
Varsta : 26
Localizare : Mangalia

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de Dust Mar Dec 18, 2012 9:09 pm

E mult de discutat pe tema asta si oricum ca sa intelegi ceva e mult de cercetat. Din cate am vazut eu informatiile despre masoni cel putin sunt foarte amestecate si sursele destul de ascunse si dubioase.
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 39
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de Alter-Ego Mar Dec 18, 2012 9:13 pm

Ba, cu siguranta exista niste conducatori supremi ai societatii care au 'legiferat' toate chestiile care-s pe net despre masoni doar sa ne rupa noua mintea.
Da-i in branza. Laughing (mi se pare tare expresia)

@bnd: La asta ma gandeam si eu. Smile

Alter-Ego
Cuvantul zilei pe dex online: BAN

Mesaje : 1685
Reputatie : 1880
Data de inscriere : 11/03/2012
Localizare : La paine si la oua. Daca nu ma gasiti la paine, cautati-ma la oua.

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de Phlegm Man Mier Dec 19, 2012 6:49 pm

Stati linistiti, nu ne conduce nimeni, suntem doar niste practicanti ai sclaviei voluntare. Oricand putem sa iesim din acest "joc", dar iluziile si limitarea impusa prin o educatie formala si canalele mass-media ne-au cam incetosat orizonturile. Cei care ne conduc intr-o oarecare masura sunt corporatiile, bancile si guvernele. Totul se rezuma la nucleul civilizatiei(mai bine zis al degradarii rasei umane) banul. Asta e singurul conducator al nostru. Fara el n-ar exista corporatii care au ca scop primar profitul, un guvern care e capabil doar sa dea legi nu si sa gaseasca solutii si banci care detin oameni prin creditele acestora. Cam asta e povestea. Adevarul absolut oricum nu-l detine nimeni. Cat despre masonii si illuminati, eu cred ca e doar o teorie a conspiratie de duzina pentru niste minti simbolice. Nu exista niciun argument/dovada palpabila ca ei exista. Cineva care ar conduce lumea din umbra nu s-ar lasa demascat de niste documentare pe internet(si culmea facute de cei mai prosti producatori posibili si David Icke ala e penibil baiatu' si tin sa precizez ca am vazut multe documentare de-ale lui). Cineva care ar conduce lumea nu ti-ar lasa tie simboluri pe bancnota de 1 dolar si nu ar "jura" pe carti sfinte si s-ar limita la niste ritualuri religioase/sataniste(astfel ar fi el insusi condus prin acest basm bazat pe niste dovezi care de mii de ani intarzie sa apara, evident pentru cei care nu folosesc substante halucinogene). Laughing
Phlegm Man
Phlegm Man
Sunt carnivor, musc din tine, mestec si scuip rime!

Mesaje : 831
Reputatie : 974
Data de inscriere : 10/05/2011
Varsta : 31
Localizare : Earth

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de OZN Mier Dec 19, 2012 7:38 pm

Dumnezeu exista, e unul caruia ii dadea Dragonu diss acum ceva timp, iar acum a vazut ce poate si-l ridica-n slavi.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de WTSN Mier Dec 19, 2012 8:06 pm

Sunt dovezi ca masonii exista. Clubu' Bilderberg, au fost scrise carti, sunt stiute locurile in care se tin intalnirile alea ale lor.
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de doctoru' Mier Dec 19, 2012 8:31 pm

ala e un club unde se intalnesc oameni drogati si cu bani care cred ca daca fac un ritual luat de pe gugle o sa aiba eu stiu ce noroc negru,puteri sau pula mea mai stie ce.sa fim seriosi...
cum credinciosii au creat religia,masonii au creat cacaturile alea,cum am mai zis ..
doctoru'
doctoru'
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 897
Reputatie : 944
Data de inscriere : 19/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de WTSN Mier Dec 19, 2012 8:34 pm

Oamenii cu putere. Adica oameni care fac legea. Adica oamenii care conduc. Da' ma rog, astea sunt discutii de-alea interminabile, pana la urma fiecare percepe cum crede el de cuviinta.
Eu am citit o carte scrisa de nush ce fost membru Bilderberg, care a dat in 'vileag' intrunirile astea ale lor... and turned up dead. Nush cat e pe bune, dar inclin sa cred ca da.
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de Iahim Loig Mier Dec 19, 2012 8:42 pm

Sotu' colegei lu' mama de servici cica e mason (Omu' lucreaza la garda financiara), din spusele proprietarilor magazinelor vecine (printre care si o cafenea "dubioasa", unde mereu patronii sunt imbracati la costum si ochelari de soare si nu prea vorbesc...). Deci, Calarasu' e pe zona si-n masonerie, G-Yeah! Laughing
Iahim Loig
Iahim Loig
Asta nu scrie cu mainile, scrie cu coaie!

Mesaje : 1364
Reputatie : 1442
Data de inscriere : 02/04/2011
Varsta : 25
Localizare : Isaralac

http://mikegiol.wordpress.com/

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de WTSN Mier Dec 19, 2012 8:44 pm

Sa-mi bag pula, cat de entuziasmat poti fi de orasu' tau coaie?! Smile)
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de CreativeEgo Mier Dec 19, 2012 8:44 pm

Watson a scris:Sunt dovezi ca masonii exista. Clubu' Bilderberg, au fost scrise carti, sunt stiute locurile in care se tin intalnirile alea ale lor.

O fi din cauză că nu-s organizaţii secrete... Sau poate îi doare-n paişpe că noi ştim că ei ştiu că noi ştim că ei conduc/vor să conducă lumea. Desigur, probabil că există nişte masoni mai secreţi şi-un club Bilderberg secret, pe lângă astea pe faţă, astea care se desfăşoară în mod public şi de care nu-i pasă niciunui om normal.

Edit, c-au apărut alte mesaje între timp: Watson, chestia aia cu Bilderberg e maximă aberaţie. Întâlnirea Bilderberg are loc anual ÎN MOD PUBLIC, cu alţi participanţi, într-un alt loc în fiecare an. E un think-tank al celor mai influenţi 100+ oameni din lume şi nu are nimic de-a face cu dominaţia mondială or whatever. Are loc cu uşile închise publicului larg, aşa e. Asta pentru că ideea întrunirii este ca oamenii ăia, preşedinţi, afacerişti etc. să poată discuta neconstrânşi de poziţia lor, să discute pe faţă, fără să le fie frică de modul în care o să fie interpretate lucrurile pe care-o să le spună acolo... Sunt destule dovezi oferite chiar de participanţi, destule mărturii, iar toată treaba este PUBLICĂ (să mai repet?) şi participanţii nu-s aceiaşi an de an, de ce-ai crede tâmpenii scrise de deranjaţi care-ar găsi conspiraţii şi-n ciorbă?

Idem pentru masonerie, illuminati, zionişti şi alte tâmpenii pe care le descoperă lumea prin seriale de animaţie, bancnote SUA, coduri de bare şi cipuri biometrice. Realitate este că lumea este mult, mult prea complexă ca să poată fi condusă de un grup sau altul fără ca să ştie toată populaţiunea planetei. Do the math.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de doctoru' Mier Dec 19, 2012 8:47 pm

CreativeEgo a scris:
Idem pentru masonerie, illuminati, zionişti şi alte tâmpenii pe care le descoperă lumea prin seriale de animaţie, bancnote SUA, coduri de bare şi cipuri biometrice. Realitate este că lumea este mult, mult prea complexă ca să poată fi condusă de un grup sau altul fără ca să ştie toată populaţiunea planetei. Do the math.

exact !
doctoru'
doctoru'
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 897
Reputatie : 944
Data de inscriere : 19/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de WTSN Mier Dec 19, 2012 8:48 pm

Eram sigur ca apari in discutie Smile))
Da, stiu ca-s publice si stie toata lumea de ele.
Da' io-s de parere ca daca astia chiar exista, atunci o fac atat de bine incat conduc lumea din umbra desi toata lumea stie ca ei conduc lumea. Da' na, e vorba de cum vezi tu treburile. Unu' crede-n Dumnezeu, altu' nu, unu e cu masonii, altu' e cu capu-n nori.
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de CreativeEgo Mier Dec 19, 2012 8:51 pm

Ideea fiind că nu trebuie să crezi decât în ceea ce poate fi dovedit/argumentat. Că altfel, ajungem să ne omorâm cu miile pentru ceea ce crede o facţiune sau alta, niciuna în stare să dovedească vreun vierme de rahat din ceea ce susţine, şi-o să ajungem să ne trântim cu avioanele în blocurile celorlalţi... Oh, wait!
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de WTSN Mier Dec 19, 2012 9:07 pm

Tre' sa crezi in ceva... pana la urma. Ba, nush, asta depinde de fiecare om in parte, daca ajunge sa dea cu avionu' in cladiri sau etc. Pana la urma daca tu esti destul de cu coaie-n tine (metaforic) stii sa crezi in unele chestii si sa ramana la stadiu de credinta interioara. Ca si cu muzica. Ca vai domne influenteaza copii si etc. Da, ii influenteaza, da' daca tu stii cand sa stopezi influenta aia, esti ok. Daca nu, te influenteaza si ploaia de-afara.
WTSN
WTSN
Aici nu reziști dacă n-ai cuvinte ca omulețu' lui Gopo

Mesaje : 3256
Reputatie : 3500
Data de inscriere : 15/07/2011
Varsta : 32
Localizare : Shot-uri intr-un Volkswagen - Razboiul din Golf!

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de CreativeEgo Mier Dec 19, 2012 9:25 pm

Watson a scris:Tre' sa crezi in ceva... pana la urma.

De ce? Ce beneficiu prezintă capacitatea unui om de a crede orbeşte în ceva? Vreau să zic pentru omul respectiv, nu pentru biserici şi guverne, că-i clar că un om care nu cere dovezi e un om pregătit pentru a fi condus.

Watson a scris:Ba, nush, asta depinde de fiecare om in parte, daca ajunge sa dea cu avionu' in cladiri sau etc. Pana la urma daca tu esti destul de cu coaie-n tine (metaforic) stii sa crezi in unele chestii si sa ramana la stadiu de credinta interioara. Ca si cu muzica. Ca vai domne influenteaza copii si etc. Da, ii influenteaza, da' daca tu stii cand sa stopezi influenta aia, esti ok. Daca nu, te influenteaza si ploaia de-afara.

Dacă depinde de fiecare om şi nu de credinţa respectivului, de ce nu se aruncă creştinii în aer în autobuze musulmane? Modul de manifestare a extremismului e strâns legat de credinţă, oricare ar fi ea: musulmanii poartă centura cu explozivi, mereu la modă, creştinii pot să ia o pauză de la iubirea pentru aproapele cât să bată vreun homosexual sau creştin din altă sectă, până şi budiştii ştiu că viaţa viitoare depinde de cea de acum, aşa că-şi permit să-şi dea foc ca protest prin Tibet sau să nu manifeste compasiunea pentru săraci că ştiu că merită sărăcia de acum pentru c-au făcut ceva rău într-o viaţă anterioară. Şi toate astea pentru că_cartea lor sfântă le conduce viaţa. N-am auzit niciodată de unii care să facă atâta rău pentru alte idei despre cum trebuie viaţa trăită. De exemplu, liberali care să omoare democraţi în numele Constituţiei sau adepţi de-ai lui Heidegger care să tragă-n ţeapă pe-ai lui Husserl în numele sfintei fenomenologii.

Iar dacă vrei copii care să nu fie influenţaţi, e uşor: educă-i. Şi atât. Apropo de asta, cam aşa stă treaba cu educaţia în România: http://www.contributors.ro/dezbatere/pentru-o-revolutie-in-educatie/
Asta-n timp ce MCii se retrag întru Dumnezeu, în loc să avanseze spre oameni.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de Phlegm Man Mier Dec 19, 2012 9:29 pm

Credinta e oarba, cunoasterea are ochelari 3D. Fiecare om e influentat de ceva din exterior. E imposibil sa fii doar tu, toti suntem formati in mare parte din ideile celor din jur. Oricat de subru ar suna, totul duce spre nicaieri. Nu exista si nu va exista niciodata un scop suprem. Praf stelar sugrumat de propriul ego, asta suntem. Traim intr-o lume plina de schimbari, o lume in care fiecare om se vrea erou, dar timpul o sa ne uite pe toti. Cautam si eu directii in viata, dar cel mai bine e s-o arzi la modu' : lasa totu' sa curga.
Phlegm Man
Phlegm Man
Sunt carnivor, musc din tine, mestec si scuip rime!

Mesaje : 831
Reputatie : 974
Data de inscriere : 10/05/2011
Varsta : 31
Localizare : Earth

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de PiroTechnique Mier Dec 19, 2012 9:39 pm

masonii's mai ceva ca mayasii ... dintr-un link pus creative ego, la conditii de aderare:

Extras din Constitutia Marii Loji Nationale A Romaniei, votata si aprobata in plenul Conventului Anual, din data de 29 Octombrie 6011
PiroTechnique
PiroTechnique
Nu am rang personalizat!

Mesaje : 1371
Reputatie : 1445
Data de inscriere : 22/03/2011
Varsta : 35
Localizare : 127.0.0.1 [Unde totu-i verde si frumos]

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de Alter-Ego Joi Dec 20, 2012 11:44 am

@Creative: In ce-ai postat tu despre revolutia-n invatamant scrie asa: Elevii nu pun si nu-si pun intrebari. La sfirsitul fiecarui tur ii intrebam daca au nelamuriri, daca vor sa mai afle ceva. De obicei, se facea liniste…

Eu primesc mustrari la scoala fiindca pun intrebari, deci cum pula mea vrei sa ai un aplomb cand ti-l suprima chiar cei care ar trebui sa ti-l accentueze. Ca d-aia mergi la scoala, ca sa inveti sa te comporti intr-o comunitate si (cica) sa inveti si chestii folositoare-n viata. Pai ce invat eu daca imi insufla coercitiv conceptia de pasivitate? Da-i in branza! (apropo, am vazut o chestie tare la Vio de la Deko: in Botswana au si aia proverbe, gen "Frate-frate, da' branza-i pe pula")

Eu cred in forta imanenta. Biserica obstructioneaza calea spre Dumnezeu, cand nici macar nu exista asa ceva. Exista o divinitate care ne-a zamislit, dar cu siguranta nu e un demiurg simplist. Astea-s povesti pentru o mai buna comprehensiune a plebelor.
Nu poti sa cunosti cerul cand nu cunosti pamantul. (eu am spus-o! - ce_citate!)

@Watson: Ba, aia cu influenta muzicii si educatia si ploaia e adevar!
@Phlegm Man: Imi place metafora "Praf stelar sugrumat de propriul ego, asta suntem.".
Scopu' vietii mele e decodificarea unor aspecte mundane ramase inca nedeslusite. De exemplu, daca n-ar exista sexul, castitatea sentimentelor ar creste considerabil.

Alter-Ego
Cuvantul zilei pe dex online: BAN

Mesaje : 1685
Reputatie : 1880
Data de inscriere : 11/03/2012
Localizare : La paine si la oua. Daca nu ma gasiti la paine, cautati-ma la oua.

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de aka amir Joi Dec 20, 2012 12:03 pm

Alter e frustrat ca nu il lasa sa vorbeasca la scoala. Laughing

aka amir
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 863
Reputatie : 912
Data de inscriere : 16/10/2012
Varsta : 26
Localizare : Mangalia

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de Alter-Ego Joi Dec 20, 2012 12:06 pm

Aia-i chintesenta!

Alter-Ego
Cuvantul zilei pe dex online: BAN

Mesaje : 1685
Reputatie : 1880
Data de inscriere : 11/03/2012
Localizare : La paine si la oua. Daca nu ma gasiti la paine, cautati-ma la oua.

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de aka amir Joi Dec 20, 2012 12:08 pm

TACI CA TU NU AI VOIE SA VORBESTI!

aka amir
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 863
Reputatie : 912
Data de inscriere : 16/10/2012
Varsta : 26
Localizare : Mangalia

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de Smythe Joi Dec 20, 2012 12:28 pm

Alter-Ego a scris:Exista o divinitate care ne-a zamislit, dar cu siguranta nu e un demiurg simplist. Astea-s povesti pentru o mai buna comprehensiune a plebelor.
dute ma in plm Laughing Laughing Laughing
Smythe
Smythe
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 212
Reputatie : 230
Data de inscriere : 21/11/2012

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de Alter-Ego Joi Dec 20, 2012 12:30 pm

"Du-te"
Care-i faza?

Alter-Ego
Cuvantul zilei pe dex online: BAN

Mesaje : 1685
Reputatie : 1880
Data de inscriere : 11/03/2012
Localizare : La paine si la oua. Daca nu ma gasiti la paine, cautati-ma la oua.

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de CreativeEgo Joi Dec 20, 2012 12:31 pm

Alter-Ego a scris:@Creative: In ce-ai postat tu despre revolutia-n invatamant scrie asa: Elevii nu pun si nu-si pun intrebari. La sfirsitul fiecarui tur ii intrebam daca au nelamuriri, daca vor sa mai afle ceva. De obicei, se facea liniste…

Eu primesc mustrari la scoala fiindca pun intrebari, deci cum pula mea vrei sa ai un aplomb cand ti-l suprima chiar cei care ar trebui sa ti-l accentueze. Ca d-aia mergi la scoala, ca sa inveti sa te comporti intr-o comunitate si (cica) sa inveti si chestii folositoare-n viata. Pai ce invat eu daca imi insufla coercitiv conceptia de pasivitate? Da-i in branza! (apropo, am vazut o chestie tare la Vio de la Deko: in Botswana au si aia proverbe, gen "Frate-frate, da' branza-i pe pula")

Da cine-a zis că educaţia se face doar la şcoală? Văd că ai acces la net, poţi întreba oameni mai deştepţi în online. Sau pedofili care fac pe profesoare sexy de filosofie, watch your ass.

Alter-Ego a scris:Exista o divinitate care ne-a zamislit, dar cu siguranta nu e un demiurg simplist. Astea-s povesti pentru o mai buna comprehensiune a plebelor.
Nu poti sa cunosti cerul cand nu cunosti pamantul. (eu am spus-o! - ce_citate!)

Şi bănuiesc că te exprimi în certitudini absolute pentru că ai dovezi imposibil de negat, aşa-i?
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri  - Pagina 6 Empty Re: Religie / Stiinta / Superstitii / Masonerie / Extraterestri

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum