Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

+6
xtr3mu
EMY
DopeRapper
netceeinho
Static
CreativeEgo
10 participanți

In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Sam Mai 14, 2011 11:21 pm

8 versuri
xyyx, eu X
Timp de reply: rezonabil
5 voturi, primul la 3 câștigă, 3-0 KO.
Voturi argumentate pe text, cred că o să aveți pe ce.

Baftă!
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Sam Mai 14, 2011 11:22 pm

Actorul ăsta vrea coroana ca Duda, deși-i proaspăt ieșit din găoace și Creative e-un uliu
Ce scrie versuri bolnave ca Pesta, când ăsta-i plin de căcat ca Buda: ne desparte un fluviu,
Ce spun rămâne-n cap ca ciuga-n freza unui rasta, te-arunc prin zid dacă ratez fereastra
Te termin atunci când scriu, ca pasta, deci poți să stai liniștit: îți asigur decesul ca Astra.
Zi-mi Brâncuși, că-ți redecorez fața cu dalta, îți dau trei palme puse una peste alta,
Poanta-i că te las întins pe masă tăcerii, cu cruci pe piept ca războinicii de la Malta.
Să n-ai dubii: tu contra mea = un Neanderthal ciung pus să rezolve un cub Rubik,
Nu mă poți face de nicio culoare, așa că te trimit să vorbești cu morții mă-tii ca-n Ubik.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Dum Mai 15, 2011 11:43 am

I-o dau allegro, tare ca Segafredo, cam ce cred io despre Ego?
Ca e inapoiat mintal, desi baiatul crede ca doar gandeste retro
Il scot la pensie anticipat c-are umor genital: Ego-i de rasul pulii
M-am prins ca-i moldovean, X-Files s-a terminat de mult, el tot cu gandul la sulii
Nu vreau coroana, o am deja c-am runda mortala gen cobra regala
Tu uliu? Hai las-o-n pula goala! Cel mult gaina cheala, aruncata-n oala
Tu chiar vorbesti cu mortii ma-tii, noaptea-n somn, cand strigi "bunicu', nu, te rog"
Poftim cadou: te dau de pamant atat de tare ca puteti sa dati si noroc!


Iti dau borsul ca-n cantina, te-nvinetesc, cap-patrat...de-asta te striga toti Rubik ma?
Si rubrica ta ce cica-i blog nu ti-o citeste nici pula! Zi fa, esti pudica?
Si vin ca un Brancusi neindemanatic, iti fac bucati coloana, cucoana
O arzi gen Crucea Rosie, dai de pomana, da-ti dau de-ti las copila orfana
De-ti scot pupila prin geana, da ma, iti dau c-o mana ca spaga la vama
Bag seama ca-n 8 versuri ai strans mai mult gunoi decat firma lui Prigoana
Nu te machiez, dar am un registru si dupa battle iti scot ochii-n evidenta
Da, erai bun acum ceva ani, dar acum uita-te si vezi si tu ce diferenta...
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Dum Mai 15, 2011 12:42 pm

Gândesc nu retro ci nitro, gen trinitrotoluen, îți dau să-mi sugi croissantu ca la bistro,
Gayu-i așa deranjat la tub că n-ar putea să facă pe nimeni nici prin fertilizare-n vitro.
Ca tine-am îngropat sute pe dealuri la mine-n Moldova, muiști ce preferă masculii,
Și-amicii tăi de la gay-bar zic că nu scoți nimic, ești constipat și s-au Muldărit pe Sculi.
Șerpișor, să nu-ți muști limba când îți dau să-mi îmblânzești pitonul cu japca ca Strauss-Kahn,
Eu NC genital? Wow, genial… Da tu ești pe lângă și te rad fără nicio jenă, Static - NC pubian.
Ca MC ești mundan, MC Mundian, te-ai dat de gol, cu_micu ești bucătăreasa din cantină,
Cu anii-am devenit perfect, tu - ruină, ăsta o să fie ultimul lucru întipărit la tine-n retină.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de netceeinho Dum Mai 15, 2011 7:01 pm

ego :

Actorul ăsta vrea coroana ca Duda, deși-i proaspăt ieșit din găoace și Creative e-un uliu
Ce scrie versuri bolnave ca Pesta, când ăsta-i plin de căcat ca Buda: ne desparte un fluviu, # si curge . 4,5
Ce spun rămâne-n cap ca ciuga-n freza unui rasta, te-arunc prin zid dacă ratez fereastra
Te termin atunci când scriu, ca pasta, deci poți să stai liniștit: îți asigur decesul ca Astra. # bah, ce om ! ai avut topt timpul la dispozitie constructiile astea si nu... plm, 5 .
Zi-mi Brâncuși, că-ți redecorez fața cu dalta, îți dau trei palme puse una peste alta,
Poanta-i că te las întins pe masă tăcerii, cu cruci pe piept ca războinicii de la Malta. 3,5
Să n-ai dubii: tu contra mea = un Neanderthal ciung pus să rezolve un cub Rubik,
Nu mă poți face de nicio culoare, așa că te trimit să vorbești cu morții mă-tii ca-n Ubik. # -ciung- ingreuneaza ; asta daca n-ai tintit o usoara eufonie alaturi de -cub- . la Ubik o sa te cred pe cuvant . 3,5

static :

I-o dau allegro, tare ca Segafredo, cam ce cred io despre Ego?
Ca e inapoiat mintal, desi baiatul crede ca doar gandeste retro # al doilea vers e exact din-ala care te oftica stiind cat de la indemana ti-a fost, totusi nu l-ai dat tu.. 4
Il scot la pensie anticipat c-are umor genital: Ego-i de rasul pulii
M-am prins ca-i moldovean, X-Files s-a terminat de mult, el tot cu gandul la sulii # primul e urat facut, al doilea criminal.. si n-o spun pentru pun . adica io cred ca ai ales sula si pentru ca este regionalism . 4
Nu vreau coroana, o am deja c-am runda mortala gen cobra regala
Tu uliu? Hai las-o-n pula goala! Cel mult gaina cheala, aruncata-n oala # nush, nu... 3
Tu chiar vorbesti cu mortii ma-tii, noaptea-n somn, cand strigi "bunicu', nu, te rog"
Poftim cadou: te dau de pamant atat de tare ca puteti sa dati si noroc! 5 hilarious .

Iti dau borsul ca-n cantina, te-nvinetesc, cap-patrat...de-asta te striga toti Rubik ma?
Si rubrica ta ce cica-i blog nu ti-o citeste nici pula! Zi fa, esti pudica? # e personal, dar pare doar rautacios nu si inventiv . bifate pibecul si rima ( desi rima a inceput sa fie comuna ) 3,5
Si vin ca un Brancusi neindemanatic, iti fac bucati coloana, cucoana
O arzi gen Crucea Rosie, dai de pomana, da-ti dau de-ti las copila orfana 3,5
De-ti scot pupila prin geana, da ma, iti dau c-o mana ca spaga la vama
Bag seama ca-n 8 versuri ai strans mai mult gunoi decat firma lui Prigoana # complect . 4,5
Nu te machiez, dar am un registru si dupa battle iti scot ochii-n evidenta
Da, erai bun acum ceva ani, dar acum uita-te si vezi si tu ce diferenta... # ah, m-am prins.. diferenta... sau nu ? ma rog, dragut, colegial .4

ego :

Gândesc nu retro ci nitro, gen trinitrotoluen, îți dau să-mi sugi croissantu ca la bistro,
Gayu-i așa deranjat la tub că n-ar putea să facă pe nimeni nici prin fertilizare-n vitro. 3,5 asa si asa .
Ca tine-am îngropat sute pe dealuri la mine-n Moldova, muiști ce preferă masculii,
Și-amicii tăi de la gay-bar zic că nu scoți nimic, ești constipat și s-au Muldărit pe Sculi. # Laughing 4,5
Șerpișor, să nu-ți muști limba când îți dau să-mi îmblânzești pitonul cu japca ca Strauss-Kahn,
Eu NC genital? Wow, genial… Da tu ești pe lângă și te rad fără nicio jenă, Static - NC pubian. # iarta-ma, nu vreau sa par neserios, stiu de un scandal, dar n-am chef sa caut acum exact sau e dificil, dar daca-mi spui tu ca a avut un fetis si cu serpi sau ca e vreo inregistrare in care sa pomeneasca ca alint nush macar o reptila, atunci barul asta e mai mare de 3,5 . al doilea parca a mai fost .
Ca MC ești mundan, MC Mundian, te-ai dat de gol, cu_micu ești bucătăreasa din cantină,
Cu anii-am devenit perfect, tu - ruină, ăsta o să fie ultimul lucru întipărit la tine-n retină. 4 ca-n filme, gen asta la vista baby .

imo, ego edge it . si nu finca static n-ar fi fost acolo neck and neck, dar stii cum e.. am fost programat de mic cu desene animate plm, sa simpatizez eroul ala care se intoarce dupa ani de antrenamente din munti si da o ultima lupta cu ala rau . bine stiu, ca static sta la munte Smile), dar spre asta tind acum . mi-a facut placere sa citesc . salut !

v/ ego .



netceeinho
netceeinho
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 389
Reputatie : 463
Data de inscriere : 31/12/2009

Sus In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Dum Mai 15, 2011 9:35 pm

revin cu vot, am postat sa tin locul ocupat Very Happy
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Dum Mai 15, 2011 10:56 pm

creative :

Actorul ăsta vrea coroana ca Duda, deși-i proaspăt ieșit din găoace și Creative e-un uliu
Ce scrie versuri bolnave ca Pesta, când ăsta-i plin de căcat ca Buda: ne desparte un fluviu – bun, pregatitor asa, 3p
Ce spun rămâne-n cap ca ciuga-n freza unui rasta, te-arunc prin zid dacă ratez fereastra
Te termin atunci când scriu, ca pasta, deci poți să stai liniștit: îți asigur decesul ca Astra. - Deci asta urmaaa.... very well 4p
Zi-mi Brâncuși, că-ți redecorez fața cu dalta, îți dau trei palme puse una peste alta,
Poanta-i că te las întins pe masă tăcerii, cu cruci pe piept ca războinicii de la Malta. - superb, imi plac oamenii cititi Very Happy soarice de biblioteca, dupa cum te'ai autointitulat, daca nu gresesc Very Happy 4p
Să n-ai dubii: tu contra mea = un Neanderthal ciung pus să rezolve un cub Rubik,
Nu mă poți face de nicio culoare, așa că te trimit să vorbești cu morții mă-tii ca-n Ubik - nu stiu ce e ubik Very Happy Very Happy my bad... dar pt ca nu stiu la ce te referi, pot sa dau decat 3p

static :

I-o dau allegro, tare ca Segafredo, cam ce cred io despre Ego?
Ca e inapoiat mintal, desi baiatul crede ca doar gandeste retro – mare pacat de versul 1, l'ai stricat cu al 2 lea 3p
Il scot la pensie anticipat c-are umor genital: Ego-i de rasul pulii
M-am prins ca-i moldovean, X-Files s-a terminat de mult, el tot cu gandul la sulii – umor genital Laughing 4p
Nu vreau coroana, o am deja c-am runda mortala gen cobra regala
Tu uliu? Hai las-o-n pula goala! Cel mult gaina cheala, aruncata-n oala - oh da, punct lovit 5p
Tu chiar vorbesti cu mortii ma-tii, noaptea-n somn, cand strigi "bunicu', nu, te rog"
Poftim cadou: te dau de pamant atat de tare ca puteti sa dati si noroc! - “bunicu', nu, te rog” ? ? ori e duma prea fina pt gandirea mea sau imi scapa ceva, ori plm... nu ma prind ca's praf... imi place al 2 lea, agresivitate peste limita, gen 3p totusi

Iti dau borsul ca-n cantina, te-nvinetesc, cap-patrat...de-asta te striga toti Rubik ma?
Si rubrica ta ce cica-i blog nu ti-o citeste nici pula! Zi fa, esti pudica? - ouch! Touche 4p
Si vin ca un Brancusi neindemanatic, iti fac bucati coloana, cucoana
O arzi gen Crucea Rosie, dai de pomana, da-ti dau de-ti las copila orfana - agresiv rau, again 4p
De-ti scot pupila prin geana, da ma, iti dau c-o mana ca spaga la vama
Bag seama ca-n 8 versuri ai strans mai mult gunoi decat firma lui Prigoana - Laughing Laughing 4p
Nu te machiez, dar am un registru si dupa battle iti scot ochii-n evidenta
Da, erai bun acum ceva ani, dar acum uita-te si vezi si tu ce diferenta... - 5p atat

creative :

Gândesc nu retro ci nitro, gen trinitrotoluen, îți dau să-mi sugi croissantu ca la bistro,
Gayu-i așa deranjat la tub că n-ar putea să facă pe nimeni nici prin fertilizare-n vitro. Laughing Laughing bine intrat 4p
Ca tine-am îngropat sute pe dealuri la mine-n Moldova, muiști ce preferă masculii,
Și-amicii tăi de la gay-bar zic că nu scoți nimic, ești constipat și s-au Muldărit pe Sculi. - hahahaaha 5p
Șerpișor, să nu-ți muști limba când îți dau să-mi îmblânzești pitonul cu japca ca Strauss-Kahn,
Eu NC genital? Wow, genial… Da tu ești pe lângă și te rad fără nicio jenă, Static - NC pubian. - daca era mai consisten si nu asa lalait, prima maxim de puncte 4p
Ca MC ești mundan, MC Mundian, te-ai dat de gol, cu_micu ești bucătăreasa din cantină,
Cu anii-am devenit perfect, tu - ruină, ăsta o să fie ultimul lucru întipărit la tine-n retină. -hmmmmm MC ordinar, sa inteleg ca ai vrut sa zici.... un pic cam fara vlaga finalul.... 3p


vot static
32 -30
frumos battle, m'am amuzat la multe BAR'uri, dar ca friendhood n'am mai gasit Laughing
daca creative ar fi fost un pic mai agresiv (si acolo unde am zis, mai consistent) ar fi castigat Smile
succesuri amandurora
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Dum Mai 15, 2011 11:05 pm

Ms. de vot. Cât despre Ubik: Wikipedia.
Ideea este că morții sunt ținuți într-o stare vegetativă și poți vorbi cu ei... mă rog, o să presupun că barul nu merita oricum mai mult de 3 puncte. Very Happy
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Dum Mai 15, 2011 11:08 pm

am zis sa nu caut pe net ce e aia, si sa votez asa, la mintea mea cu cat ma pricep eu.... inteleg despre ce e vorba acum, insa tot nu cred ca iti dadeam 6p pentru bar'ul ala Very Happy ca sa iesi deasupra
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de EMY Lun Mai 16, 2011 2:00 pm

CreativeEgo a scris:Actorul ăsta vrea coroana ca Duda, deși-i proaspăt ieșit din găoace și Creative e-un uliu
Ce scrie versuri bolnave ca Pesta, când ăsta-i plin de căcat ca Buda: ne desparte un fluviu, 3p
Ce spun rămâne-n cap ca ciuga-n freza unui rasta, te-arunc prin zid dacă ratez fereastra
Te termin atunci când scriu, ca pasta, deci poți să stai liniștit: îți asigur decesul ca Astra. 4p, mai bine ca primul bar
Zi-mi Brâncuși, că-ți redecorez fața cu dalta, îți dau trei palme puse una peste alta,
Poanta-i că te las întins pe masă tăcerii, cu cruci pe piept ca războinicii de la Malta. 4p, asta a sunat bine
Să n-ai dubii: tu contra mea = un Neanderthal ciung pus să rezolve un cub Rubik,
Nu mă poți face de nicio culoare, așa că te trimit să vorbești cu morții mă-tii ca-n Ubik. 5p, asta e cel mai tare bar

CreativeEgo - 16p

Static a scris:I-o dau allegro, tare ca Segafredo, cam ce cred io despre Ego?
Ca e inapoiat mintal, desi baiatul crede ca doar gandeste retro - 4p, asta da personal cu flow...
Il scot la pensie anticipat c-are umor genital: Ego-i de rasul pulii
M-am prins ca-i moldovean, X-Files s-a terminat de mult, el tot cu gandul la sulii - 4p, sulii sau Scully ?
Nu vreau coroana, o am deja c-am runda mortala gen cobra regala
Tu uliu? Hai las-o-n pula goala! Cel mult gaina cheala, aruncata-n oala - 5p, mult mai bun ca precedentul
Tu chiar vorbesti cu mortii ma-tii, noaptea-n somn, cand strigi "bunicu', nu, te rog"
Poftim cadou: te dau de pamant atat de tare ca puteti sa dati si noroc! - 4p, n-am prins aia cu bunicu' dar ai incheiat frumos cu ultimul vers

Static - 17p

Static a scris:Iti dau borsul ca-n cantina, te-nvinetesc, cap-patrat...de-asta te striga toti Rubik ma?
Si rubrica ta ce cica-i blog nu ti-o citeste nici pula! Zi fa, esti pudica? - 4p, agresiv personal
Si vin ca un Brancusi neindemanatic, iti fac bucati coloana, cucoana
O arzi gen Crucea Rosie, dai de pomana, da-ti dau de-ti las copila orfana - 5p, asta e tare
De-ti scot pupila prin geana, da ma, iti dau c-o mana ca spaga la vama
Bag seama ca-n 8 versuri ai strans mai mult gunoi decat firma lui Prigoana - 5p, te mentii
Nu te machiez, dar am un registru si dupa battle iti scot ochii-n evidenta
Da, erai bun acum ceva ani, dar acum uita-te si vezi si tu ce diferenta... - 4p, aici ai scazut putin

Static - 18p

CreativeEgo a scris:Gândesc nu retro ci nitro, gen trinitrotoluen, îți dau să-mi sugi croissantu ca la bistro,
Gayu-i așa deranjat la tub că n-ar putea să facă pe nimeni nici prin fertilizare-n vitro. - 4p, asta a fost bun
Ca tine-am îngropat sute pe dealuri la mine-n Moldova, muiști ce preferă masculii,
Și-amicii tăi de la gay-bar zic că nu scoți nimic, ești constipat și s-au Muldărit pe Sculi. - 5p, din ce in ce mai bun
Șerpișor, să nu-ți muști limba când îți dau să-mi îmblânzești pitonul cu japca ca Strauss-Kahn,
Eu NC genital? Wow, genial… Da tu ești pe lângă și te rad fără nicio jenă, Static - NC pubian. - 4p, mai slab putin
Ca MC ești mundan, MC Mundian, te-ai dat de gol, cu_micu ești bucătăreasa din cantină,
Cu anii-am devenit perfect, tu - ruină, ăsta o să fie ultimul lucru întipărit la tine-n retină. 4p, bun bar, frumos final, dar primul vers...nu e chiar asa

CreativeEgo - 17p
___________________________________________________

CreativeEgo 33 vs 35 Static = VOT Static
___________________________________________________
EMY
EMY
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 152
Reputatie : 197
Data de inscriere : 13/05/2011
Localizare : Slobozia

https://www.facebook.com/profile.php?id=1821127187

Sus In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Lun Mai 16, 2011 2:20 pm

N-ai prins tocmai cel mai tare vers al lui Static.
Dar e ok votul... cu excepţia faptului că n-ai votat cu mine. Very Happy
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Lun Mai 16, 2011 2:26 pm

Hmm...abia acum mi-am dat si eu seama de faza cu Sully/Scully. Macar sunt sinonime, conteaza ca s-a inteles ideea...cum ziceam, s-a terminat de mult serialul Smile
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Lun Mai 16, 2011 2:27 pm

Recunoaşte că te uitai de fapt la Doctor Quinn. Să nu ne minţi!
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Lun Mai 16, 2011 2:27 pm

Laughing Ce pe faza esti, nimic nu-ti scapa. Oricum, daca esti cu gandul la ala e si mai nasol.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Lun Mai 16, 2011 2:30 pm

Bre, pe vremea când era difuzat Dr. Quinn, nu exista încă televiziune prin cablu. Era un eveniment media comparabil cu Lost...don't fuck with Sully, că te pocneşte cu tomahawku. Very Happy
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Lun Mai 16, 2011 3:00 pm

Deci tocmai ascult albumul lui Reef the Lost Cauze, Fight Music. Pentru prima dată, anterior am ascultat Reef doar pe albumele Snowgoons. Şi să vezi ce vers am găsit (piesa Suicide Slang, cu King Magnetic şi Slaine):

"The axe, the shovel, the sickle, the pick,
Gravedigger, a made nigga, you live on my dick
Like a pubic...my mind like a Rubik's cube...
"

Cred că Doamne-doamne încearcă să-mi transmită un mesaj. Ceva de genul: "Go forth and build a Rubik cube with pubic hair and behold its glory!" Very Happy
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Mar Mai 17, 2011 1:46 pm

C1:

Actorul ăsta vrea coroana ca Duda, deși-i proaspăt ieșit din găoace și Creative e-un uliu
Ce scrie versuri bolnave ca Pesta, când ăsta-i plin de căcat ca Buda: ne desparte un fluviu, --- 3p sigur se poate mai tare de atat


Ce spun rămâne-n cap ca ciuga-n freza unui rasta, te-arunc prin zid dacă ratez fereastra
Te termin atunci când scriu, ca pasta, deci poți să stai liniștit: îți asigur decesul ca Astra. -- "te'arunc prin zid daca ratez fereastra" aici am zambit 3,5p


Zi-mi Brâncuși, că-ți redecorez fața cu dalta, îți dau trei palme puse una peste alta,
Poanta-i că te las întins pe masă tăcerii, cu cruci pe piept ca războinicii de la Malta. --- finalul primului vers imi place 3,5p


Să n-ai dubii: tu contra mea = un Neanderthal ciung pus să rezolve un cub Rubik,
Nu mă poți face de nicio culoare, așa că te trimit să vorbești cu morții mă-tii ca-n Ubik. ---- tot primu vers puncteaza mai mult 4p

S1:

I-o dau allegro, tare ca Segafredo, cam ce cred io despre Ego?
Ca e inapoiat mintal, desi baiatul crede ca doar gandeste retro --- caterinca versu 2 ... primu de intro ... inceput bun 4p


Il scot la pensie anticipat c-are umor genital: Ego-i de rasul pulii
M-am prins ca-i moldovean, X-Files s-a terminat de mult, el tot cu gandul la sulii ---- versu 1 rupe .... 2 nu ti'a iesit din cauza lipsei lui "c" acolo 4p


Nu vreau coroana, o am deja c-am runda mortala gen cobra regala
Tu uliu? Hai las-o-n pula goala! Cel mult gaina cheala, aruncata-n oala --- pback cu un pic de umor pe versu 2 ... primu nu'mi place 3,5p


Tu chiar vorbesti cu mortii ma-tii, noaptea-n somn, cand strigi "bunicu', nu, te rog"
Poftim cadou: te dau de pamant atat de tare ca puteti sa dati si noroc! --- asa da final 5p direct

S2:
Iti dau borsul ca-n cantina, te-nvinetesc, cap-patrat...de-asta te striga toti Rubik ma?
Si rubrica ta ce cica-i blog nu ti-o citeste nici pula! Zi fa, esti pudica? --- pback slabut si previzibil 3p


Si vin ca un Brancusi neindemanatic, iti fac bucati coloana, cucoana
O arzi gen Crucea Rosie, dai de pomana, da-ti dau de-ti las copila orfana --- se leaga bine tot barul .... imi place aia cu coloana .... un personal ... bun 4p


De-ti scot pupila prin geana, da ma, iti dau c-o mana ca spaga la vama
Bag seama ca-n 8 versuri ai strans mai mult gunoi decat firma lui Prigoana --- asta'mi place tot 5p


Nu te machiez, dar am un registru si dupa battle iti scot ochii-n evidenta
Da, erai bun acum ceva ani, dar acum uita-te si vezi si tu ce diferenta... --- imi place primu vers .... al doilea parca nu'i de final de runda 3,5p


C2:

Gândesc nu retro ci nitro, gen trinitrotoluen, îți dau să-mi sugi croissantu ca la bistro,
Gayu-i așa deranjat la tub că n-ar putea să facă pe nimeni nici prin fertilizare-n vitro. --- ai niste exprimari originale !!! dar doar atat imi atrage atentia "sa'mi sugi croissantu" si "deranjat la tub" Very Happy 3,5p


Ca tine-am îngropat sute pe dealuri la mine-n Moldova, muiști ce preferă masculii,
Și-amicii tăi de la gay-bar zic că nu scoți nimic, ești constipat și s-au Muldărit pe Sculi. ---- tare tare pback 5p


Șerpișor, să nu-ți muști limba când îți dau să-mi îmblânzești pitonul cu japca ca Strauss-Kahn,
Eu NC genital? Wow, genial… Da tu ești pe lângă și te rad fără nicio jenă, Static - NC pubian. --- suna tehnic dar m'asteptam la pbacku asta deci efectul e diminuat 4p


Ca MC ești mundan, MC Mundian, te-ai dat de gol, cu_micu ești bucătăreasa din cantină,
Cu anii-am devenit perfect, tu - ruină, ăsta o să fie ultimul lucru întipărit la tine-n retină. ---- slabut de final .... parerea mea .... dadeai cu mult mai mult umor.... acu(in tot battleu cu Static) pare ca ai vrut sa'i dai dur rau .... ce sa zic imi place mai mult "te'arunc prin zid daca ratez fereastra" Creative Ego 3,5p

Creative Ego : 30p
Static : 32p

Pare mai strans decat mi s'a parut battleu la prima citire oricum un battle mare cu nci mari

vot Static
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Ra'ra Mar Mai 17, 2011 7:37 pm

Battle incheiat, castigator Static cu 3-1.
Ra'ra
Ra'ra
tot ce-i bun tre sa dispara, ca geaca lu prophetu

Mesaje : 920
Reputatie : 1052
Data de inscriere : 14/01/2011
Varsta : 31
Localizare : Dincolo

Sus In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Mier Mai 18, 2011 9:34 am

Ego, mi-a facut placere. Dupa atat timp am apucat sa dam si noi, ma bucur ca am avut ocazia. Numai bine.
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de doctoru' Mier Mai 18, 2011 10:12 am

mai pe Becks sa'l bati si esti şăf p'aici Laughing
doctoru'
doctoru'
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 897
Reputatie : 944
Data de inscriere : 19/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Timisoara

Sus In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CreativeEgo Mier Mai 18, 2011 10:23 am

Şi mie mi-a făcut plăcere, dar stai, crezi c-ai terminat cu mine? Very Happy
Vreau şi revanşa după ce îi răspund lui Ra. Smile
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de darthedd77 Mier Mai 18, 2011 10:45 am

zic si eo dupa ce s-a terminat, recursul etapei gen.

Ego, prima runda e aproape degeaba. Vorbind la nivelul tau gen. Ultimul bar e uber jmeker, dar nu suficient sa salveze runda.
A 2-a e o treapta mai sus. Si "multarit pe sulli" ..like wtf dude?! Intors peste barul original. Una peste alta, daca tu esti de 9 pe linie, asta a fost de 6, 6 si umpic.

Static in ambele runde cu stilul lui cu o tehnica ciudata, dar care e foarte misto. Umor cap coada si jocuri de cuvinte foarte misto. Parca nici el n-a fost in forma maxima, oricum. Aia cu umor genital e tare, dar mai tare aia cu crucea rosie.

Static castiga la hantei....sau hentai!? Very Happy
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de date Mier Mai 18, 2011 11:28 pm

calitate de ambele parti , umor la fel , pb-uri. de asta nu vreau eu sa votez la battleluri echilibrate prin faptul ca ambii concurenti sunt buni (e mai usor sa votezi cand ambii sunt prosti - e echilibru natural acolo)

insa as vrea sa aduc in atentia publica o observatie , acum ca s-a terminat: cred ca votantii s-au emotionat la o asemenea confruntare , altfel nu-mi explic cum s-a trecut atat de usor peste un combo superb personal+umor:


Static a scris:Si rubrica ta ce cica-i blog nu ti-o citeste nici pula!



Smile))


PLUTEA in aer de ceva vreme , daca-mi permiteti!!!


date
Vorbim despre belele folosind belle-arte

Mesaje : 103
Reputatie : 130
Data de inscriere : 09/12/2010

Sus In jos

CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CreativeEgo vs. Static - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum