Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

+3
DopeRapper
CIOMOFUGLA
xtr3mu
7 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Joi Iun 17, 2010 7:56 pm

sistem xyyx unde x sunt eu , desigur Smile
8 versuri pe runda ,5 voturi bune sau 3 la 3-0 Wink
timp .... cat se poate de repede
adica.......clasic Razz

o sa revin cu un edit cand oi fi gata

edit*:

fa,tarfa mica,sunt profesorul ce-o sa te-nvete cum se conjuga verbul "a face"
eu te fac,tu TE faci,pe forumul asta...(DA!DA!ai inteles) toata lumea TE face
la cate punch-uri plasez m-as da drept plasator numa' ca'n "sala" asta nu'ti gasesc locu'
dar iti gasesc rostu',coaie tu esti iasca ce-a ales sa se joace cu focu'.
focul teroare seamana,pentru semenii sai ciomofugla deja nu mai seamana
a ales sa dea battle cu un storcator de idei si-a ajuns ca un pepene fara zeama ma
ai fost pe rand tarfa,iasca,pepene,mai dau repede inca o comparatie
esti ca protestantii lui Boc,stai pe forum dar tehnic...n-ai nici-o demonstratie
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Vin Iun 18, 2010 11:29 am

elevul depaseste profesorul, nu doar explic cum conjugi verbul -a face de cacat
dau si practic, nu doar conjug io chiar te fac, sa ma ti minte ia ceva DE.PLASAT
ma joc cu focu cand ma plictisesc ma pis pa el sa-l sting, slabeste-ma ca mihaela bilic
nu mai seman ca m-am apucat de cules Victoria, nechifor esti praf ca o supa la plic
am ramas far de zeama ca m-ai stors de toata, esti total pa linga
te storci de idei in timp ce io dau cu tine tastand doar cu mana stanga
citez ’’vrei comparatie na-ti-o ca-ntr-o’’ demonstratie de tehnica-mecanica fina,
ia si un PROTEST ANTI, ce dai tu aici e un mare fas, si te combat c-o basina
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Vin Iun 18, 2010 12:52 pm

II.
precis ca un philippe patek, ia aici 2 lei si dute si ia-ti dumele inapoi din amanet
Iti zbor creierii ca Smif-n-Wessun io-s tek tu esti cool si-o arzi doar la cornet
Extr3m joaca extrema ascunsa, la o echipa de extremisti din extremu orient
Extrema zilei, esti anonim un caz extrem de urgent, esti nanotek ca un kent
Te dai de storcator, ca sa indrepti ceva mai bine te dai drept Placa
P’aici pe forumu asta te sparg toti, de parka ai fi vreo banca
Tu DADAD, vezi in mine usa mecca, iti sparg mecla, c-o stanga
Eu tarfa mica tu professor deci o tarfa MARE, nesatula sau grasa?
Iti dau clasa in timp ce tie pana si taranii din piata ti dau PLASA
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Vin Iun 18, 2010 1:54 pm

sunt cool,rundele tale m-au lasat rece ca-s la fel de proaste si ieftine ca sucul la tec
singura legatura dintre tine,tigari si rap e ca la ultima zici "I can't!ca eu n-am deloc tech!"
tu de fel nu citesti,eu de fel nu citez dar asta chiar e"cea mai proasta runda postata"vreodata
as fi dat ceva mai bun si dac-aruncam un plic de supa alfabet si le-amestecam odata
la cat de des mi-ai slavit numele probabil ai realizat ca-n acest battle zeu raman eu
si la cate dume de cacat ai,tot ce as putea vedea in tine e usa...de la veceu
ai bazait 16 versuri incat nici daca ti-ar suge gagica-ta pula n-ar putea face din tzantzar-armasar
si d-aia nici n-o face!stie ca nu esti philippe,dar vorbind de limbi esti precis...ca un ceasornicar
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Vin Iun 18, 2010 1:59 pm

se voteaza
pam pam
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Vin Iun 18, 2010 4:04 pm

fa,tarfa mica,sunt profesorul ce-o sa te-nvete cum se conjuga verbul "a face"
eu te fac,tu TE faci,pe forumul asta...(DA!DA!ai inteles) toata lumea TE face 2p bun de incalzire
la cate punch-uri plasez m-as da drept plasator numa' ca'n "sala" asta nu'ti gasesc locu'
dar iti gasesc rostu',coaie tu esti iasca ce-a ales sa se joace cu focu'. 3p ce plm e plasatorul? versul 2 mistocutz
focul teroare seamana,pentru semenii sai ciomofugla deja nu mai seamana
a ales sa dea battle cu un storcator de idei si-a ajuns ca un pepene fara zeama ma 2p o idee in versul 2, dar multe cuvinte degeaba
ai fost pe rand tarfa,iasca,pepene,mai dau repede inca o comparatie
esti ca protestantii lui Boc,stai pe forum dar tehnic...n-ai nici-o demonstratie 2p nu prea


elevul depaseste profesorul, nu doar explic cum conjugi verbul -a face de cacat
dau si practic, nu doar conjug io chiar te fac, sa ma ti minte ia ceva DE.PLASAT 2p te'ai invartit in jurul cozii si nu ai zis mai nimic
ma joc cu focu cand ma plictisesc ma pis pa el sa-l sting, slabeste-ma ca mihaela bilic
nu mai seman ca m-am apucat de cules Victoria, nechifor esti praf ca o supa la plic 3p pback okay
am ramas far de zeama ca m-ai stors de toata, esti total pa linga
te storci de idei in timp ce io dau cu tine tastand doar cu mana stanga 3p bun punch pe versul 2
citez ’’vrei comparatie na-ti-o ca-ntr-o’’ demonstratie de tehnica-mecanica fina,
ia si un PROTEST ANTI, ce dai tu aici e un mare fas, si te combat c-o basina 2,5p nu am inteles versul 1


precis ca un philippe patek, ia aici 2 lei si dute si ia-ti dumele inapoi din amanet
Iti zbor creierii ca Smif-n-Wessun io-s tek tu esti cool si-o arzi doar la cornet 4p frumos
Extr3m joaca extrema ascunsa, la o echipa de extremisti din extremu orient
Extrema zilei, esti anonim un caz extrem de urgent, esti nanotek ca un kent 2,5 pt jocurile de cuvinte mai mult
Te dai de storcator, ca sa indrepti ceva mai bine te dai drept Placa
P’aici pe forumu asta te sparg toti, de parka ai fi vreo banca 3p mistocutz
Tu DADAD, vezi in mine usa mecca, iti sparg mecla, c-o stanga
Eu tarfa mica tu professor deci o tarfa MARE, nesatula sau grasa?
Iti dau clasa in timp ce tie pana si taranii din piata ti dau PLASA 2p dar de ce sunt 9 versuri???


sunt cool,rundele tale m-au lasat rece ca-s la fel de proaste si ieftine ca sucul la tec
singura legatura dintre tine,tigari si rap e ca la ultima zici "I can't!ca eu n-am deloc tech!" 3,5p bine intors
tu de fel nu citesti,eu de fel nu citez dar asta chiar e"cea mai proasta runda postata"vreodata
as fi dat ceva mai bun si dac-aruncam un plic de supa alfabet si le-amestecam odata 3p frumos Very Happy
la cat de des mi-ai slavit numele probabil ai realizat ca-n acest battle zeu raman eu
si la cate dume de cacat ai,tot ce as putea vedea in tine e usa...de la veceu 3p cam fumata duma cu zeul
ai bazait 16 versuri incat nici daca ti-ar suge gagica-ta pula n-ar putea face din tzantzar-armasar
si d-aia nici n-o face!stie ca nu esti philippe,dar vorbind de limbi esti precis...ca un ceasornicar 2p ah... un km de versuri si doar finalul versului 2 a zis ceva...


20,5 extrem - 22 ciomofulga .... battle frumos si strans, dar m'ati omorat cu metrica voastra, ar trebui sa va scad puncte, dar va iert de data asta :p

vot ciomofulga



later edit: scorul la ciomo era 22, scuze... Very Happy


Ultima editare efectuata de catre DopeRapper in Sam Iun 19, 2010 11:19 am, editata de 1 ori
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Vin Iun 18, 2010 4:07 pm

sunt neatent sunt 9
propun un avantaj ceva pt omu x
sau samai dea un vers ? cam aiurea
nu stiu
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Vin Iun 18, 2010 4:10 pm

eu propun sa ti se taie surplusul, ce ziceti ?
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Vin Iun 18, 2010 4:15 pm

sa se taie faza cu kentu, ca mi se pare cam asa si asa
cum o fi
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Vin Iun 18, 2010 4:31 pm

Smile)) nu am observat ca-s 9 ... greseala e mai ales a mea ... mai punctam oleaca ... asta e nu doresc niciun avantaj sau ceva ca oricum s-a votat pe bar si dope ti-a luat 3 versuri intr-un bar deci...plm daca vrei neaparat sa am un avantaj propun eu ceva :
daca e sa castig cu 3-1 anulam votu lu dope si fac KO , ok ? Smile)

plasatorul este ala care te conduce la locul tau in sala de cinema , opera , opereta .... da, chiar exista jobul asta?
si pps nu aveti cum sa ii taiati un vers ca eu am cam raspuns la ele si nu o sa mai fie punctat al meu ca si punchback , nu ??
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Vin Iun 18, 2010 4:33 pm

mda, ko, jmechere.......
nu mi dau seama cum da cred ca fer ar fi un avantaj ceva
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Vin Iun 18, 2010 4:48 pm

eu am punctat doar 2 din cele 3 versuri
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Vin Iun 18, 2010 8:02 pm

nu conteaza dope era la caterinca ... anyway continuati cu votarea pls


aici inca se voteaza lume ... Razz
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Dum Iun 20, 2010 3:03 pm

le terminam si noi pe astea pana sa inceapa tournamentul va rog ! Smile)
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de DopeRapper Dum Iun 20, 2010 8:43 pm

hai mha ca mai votez eu de cateva ori dar o iau pe numarul de cuvinte dintr'un bar Laughing
DopeRapper
DopeRapper
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 607
Reputatie : 702
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 36
Localizare : oberoesterreich

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Nihat Dum Iun 20, 2010 10:16 pm

xtr3mu


fa,tarfa mica,sunt profesorul ce-o sa te-nvete cum se conjuga verbul "a face"
eu te fac,tu TE faci,pe forumul asta...(DA!DA!ai inteles) toata lumea TE face - 2p amuzant dar...banal
la cate punch-uri plasez m-as da drept plasator numa' ca'n "sala" asta nu'ti gasesc locu'
dar iti gasesc rostu',coaie tu esti iasca ce-a ales sa se joace cu focu'. - 4p bun joc de cuvinte plasator - sala -nu-ti gasesc locu' + iasca - foc. BUN! BINE GANDIT!
focul teroare seamana,pentru semenii sai ciomofugla deja nu mai seamana
a ales sa dea battle cu un storcator de idei si-a ajuns ca un pepene fara zeama ma - 3p bun punch.
ai fost pe rand tarfa,iasca,pepene,mai dau repede inca o comparatie
esti ca protestantii lui Boc,stai pe forum dar tehnic...n-ai nici-o demonstratie - 3p din nou bine dat, o runda buna!

CIOMOFUGLA

elevul depaseste profesorul, nu doar explic cum conjugi verbul -a face de cacat
dau si practic, nu doar conjug io chiar te fac, sa ma ti minte ia ceva DE.PLASAT - 2p, incerca de pback, slaba, spre final a fost mai ok ma joc cu focu cand ma plictisesc ma pis pa el sa-l sting, slabeste-ma ca mihaela bilic
nu mai seman ca m-am apucat de cules Victoria, nechifor esti praf ca o supa la plic - 3p, foarte bine gandit bar, dar finalul cam fute tot.
am ramas far de zeama ca m-ai stors de toata, esti total pa linga
te storci de idei in timp ce io dau cu tine tastand doar cu mana stanga - 2p aici ai vrut sa zici ca esti relaxat, si ar fi iesit un pback bun daca te gandeai mai mult
citez ’’vrei comparatie na-ti-o ca-ntr-o’’ demonstratie de tehnica-mecanica fina,
ia si un PROTEST ANTI, ce dai tu aici e un mare fas, si te combat c-o basina - 3p final ok.

CIOMOFUGLA II.


precis ca un philippe patek, ia aici 2 lei si dute si ia-ti dumele inapoi din amanet
Iti zbor creierii ca Smif-n-Wessun io-s tek tu esti cool si-o arzi doar la cornet - 3p bun asa
Extr3m joaca extrema ascunsa, la o echipa de extremisti din extremu orient
Extrema zilei, esti anonim un caz extrem de urgent, esti nanotek ca un kent - 2p bun joc de cuvinte, dar finalul din nou fute.
Te dai de storcator, ca sa indrepti ceva mai bine te dai drept Placa
P’aici pe forumu asta te sparg toti, de parka ai fi vreo banca - 3p ok, nu e cine stie ce, puteai mai bine
Tu DADAD, vezi in mine usa mecca, iti sparg mecla, c-o stanga
Eu tarfa mica tu professor deci o tarfa MARE, nesatula sau grasa?
Iti dau clasa in timp ce tie pana si taranii din piata ti dau PLASA - 2p final slab, versul de final e ok


xtr3mu


sunt cool,rundele tale m-au lasat rece ca-s la fel de proaste si ieftine ca sucul la tec
singura legatura dintre tine,tigari si rap e ca la ultima zici "I can't!ca eu n-am deloc tech!" - 3p wordplay bun
tu de fel nu citesti,eu de fel nu citez dar asta chiar e"cea mai proasta runda postata"vreodata
as fi dat ceva mai bun si dac-aruncam un plic de supa alfabet si le-amestecam odata - 2p al doilea vers lasa de dorit
la cat de des mi-ai slavit numele probabil ai realizat ca-n acest battle zeu raman eu
si la cate dume de cacat ai,tot ce as putea vedea in tine e usa...de la veceu - 3p pback bun.
ai bazait 16 versuri incat nici daca ti-ar suge gagica-ta pula n-ar putea face din tzantzar-armasar
si d-aia nici n-o face!stie ca nu esti philippe,dar vorbind de limbi esti precis...ca un ceasornicar - 3p bun final ! bravo!


Per total un battle frumos, cu mici exceptii, dar sunt doi combatanti talentati! Bravo!

xtr3mu : 12 + 11 = 23
Ciomofugla : 10 + 10 = 20

VOT xtr3mu. Un battle echilibrat, xtr3mu a dat mai lejer, cu dume bine gandite. Ciomofugla, si tu ai dat bine, dar ai avut mici ezitari si asta a facut diferenta.
Nihat
Nihat
Daca limita e cerul, eu-s deja cu capu'n nori

Mesaje : 3248
Reputatie : 3516
Data de inscriere : 02/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucurăști

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Dum Iun 20, 2010 10:21 pm

mc de vot nihat ... 1-1 continuam


adica....pls continuati
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Lun Iun 21, 2010 1:24 am

Are dreptate DopeRapper, ati cam exagerat cu metrica, dar asta e acum.

xtr3mu: 13

fa,tarfa mica,sunt profesorul ce-o sa te-nvete cum se conjuga verbul "a face"
eu te fac,tu TE faci,pe forumul asta...(DA!DA!ai inteles) toata lumea TE face - 4 mi se pare foarte originala ideea
la cate punch-uri plasez m-as da drept plasator numa' ca'n "sala" asta nu'ti gasesc locu'
dar iti gasesc rostu',coaie tu esti iasca ce-a ales sa se joace cu focu'. -3 parca un pic de umplutura dar ok
focul teroare seamana,pentru semenii sai ciomofugla deja nu mai seamana
a ales sa dea battle cu un storcator de idei si-a ajuns ca un pepene fara zeama ma -3 fortat un pic dar tehnic si amuzant
ai fost pe rand tarfa,iasca,pepene,mai dau repede inca o comparatie
esti ca protestantii lui Boc,stai pe forum dar tehnic...n-ai nici-o demonstratie -3 puteai sa faci mai mult cu ideea asta pe final

ciomofugla: 12

elevul depaseste profesorul, nu doar explic cum conjugi verbul -a face de cacat
dau si practic, nu doar conjug io chiar te fac, sa ma ti minte ia ceva DE.PLASAT -3 da, punchback-uri dar nu lovesc cum ar trebui
ma joc cu focu cand ma plictisesc ma pis pa el sa-l sting, slabeste-ma ca mihaela bilic
nu mai seman ca m-am apucat de cules Victoria, nechifor esti praf ca o supa la plic -4 bun bar din toate punctele de vedere
am ramas far de zeama ca m-ai stors de toata, esti total pa linga
te storci de idei in timp ce io dau cu tine tastand doar cu mana stanga -3 am mai auzit asta cu tastatul
citez ’’vrei comparatie na-ti-o ca-ntr-o’’ demonstratie de tehnica-mecanica fina,
ia si un PROTEST ANTI, ce dai tu aici e un mare fas, si te combat c-o basina -2 nu-mi place

ciomofugla: 13

precis ca un philippe patek, ia aici 2 lei si dute si ia-ti dumele inapoi din amanet
Iti zbor creierii ca Smif-n-Wessun io-s tek tu esti cool si-o arzi doar la cornet -4 bune toate dumele din barul asta, aproape perfect
Extr3m joaca extrema ascunsa, la o echipa de extremisti din extremu orient
Extrema zilei, esti anonim un caz extrem de urgent, esti nanotek ca un kent -3 prea imbarligata, plus ca nu-mi plac inversiunile facute de dragul rimei
Te dai de storcator, ca sa indrepti ceva mai bine te dai drept Placa
P’aici pe forumu asta te sparg toti, de parka ai fi vreo banca -3 slab versul al doilea, primul avea potential
Tu DADAD, vezi in mine usa mecca, iti sparg mecla, c-o stanga
Eu tarfa mica tu professor deci o tarfa MARE, nesatula sau grasa?
Iti dau clasa in timp ce tie pana si taranii din piata ti dau PLASA -3 asa si-asa, oricum un vers din astea 3 nu ti l-am punctat, pe cel mai slab

xtr3mu: 13

sunt cool,rundele tale m-au lasat rece ca-s la fel de proaste si ieftine ca sucul la tec
singura legatura dintre tine,tigari si rap e ca la ultima zici "I can't!ca eu n-am deloc tech!" -3 prea fortat al doilea vers, pe primul pback-uri bune
tu de fel nu citesti,eu de fel nu citez dar asta chiar e"cea mai proasta runda postata"vreodata
as fi dat ceva mai bun si dac-aruncam un plic de supa alfabet si le-amestecam odata -3 bunicel
la cat de des mi-ai slavit numele probabil ai realizat ca-n acest battle zeu raman eu
si la cate dume de cacat ai,tot ce as putea vedea in tine e usa...de la veceu -4 pt al doilea vers, clar
ai bazait 16 versuri incat nici daca ti-ar suge gagica-ta pula n-ar putea face din tzantzar-armasar
si d-aia nici n-o face!stie ca nu esti philippe,dar vorbind de limbi esti precis...ca un ceasornicar -3 fumata duma cu limbi si ceas

Felicitari. Cam cel mai bun battle citit in ultima vreme. Ciomofugla cum ne-a obisnuit, bucati tari, amuzante. Xtr3mu in schimb mi s-a parut un pic mai fresh, parca a dat niste chestii mai imprevizibile. Pana la sfarsit n-am stiut cu cine votez, mi-e greu oricum dar trebuie.

xtr3mu: 13+13=26 ; CIOMOFUGLA: 12+13=25

Vot xtr3mu!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Lun Iun 21, 2010 1:33 am

ms pt timpul acordat si pt aprecierile facute
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de netceeinho Lun Iun 21, 2010 1:47 pm

xtremu :
fa,tarfa mica,sunt profesorul ce-o sa te-nvete cum se conjuga verbul "a face"
eu te fac,tu TE faci,pe forumul asta...(DA!DA!ai inteles) toata lumea TE face 2,5, dar paranteza da un efect misto exordiului . o sa tin cont la trebi para-battle, expresivitate .
la cate punch-uri plasez m-as da drept plasator numa' ca'n "sala" asta nu'ti gasesc locu'
dar iti gasesc rostu',coaie tu esti iasca ce-a ales sa se joace cu focu'. 2,5 nu
focul teroare seamana,pentru semenii sai ciomofugla deja nu mai seamana
a ales sa dea battle cu un storcator de idei si-a ajuns ca un pepene fara zeama ma 3,5 am o simpatie pentru ritm si multies, dar la tine e prea clar ca mai intai ai rimele si dupa le rationalizezi cum poti . si e dizgratios, pentru ca inainte l-ai facut iasca, iar acum pepene . ai constientizat asta si ai dres-o cum ai putut in pregatitorul barului urmator .
ai fost pe rand tarfa,iasca,pepene,mai dau repede inca o comparatie
esti ca protestantii lui Boc,stai pe forum dar tehnic...n-ai nici-o demonstratie 2,5 nu-mi place .

CIOMOFUGLA :

elevul depaseste profesorul, nu doar explic cum conjugi verbul -a face de cacat
dau si practic, nu doar conjug io chiar te fac, sa ma ti minte ia ceva DE.PLASAT 3,5 imi place .
ma joc cu focu cand ma plictisesc ma pis pa el sa-l sting, slabeste-ma ca mihaela bilic
nu mai seman ca m-am apucat de cules Victoria, nechifor esti praf ca o supa la plic 3 played
am ramas far de zeama ca m-ai stors de toata, esti total pa linga
te storci de idei in timp ce io dau cu tine tastand doar cu mana stanga - raspunzi foarte previzibil, ma rog 3 pt battleul asta
citez ’’vrei comparatie na-ti-o ca-ntr-o’’ demonstratie de tehnica-mecanica fina,
ia si un PROTEST ANTI, ce dai tu aici e un mare fas, si te combat c-o basina 2 mojicie

de aici, imi pare rau, n-am mai putut continua cu ceeasi migala: sunt multe fumaciuni, fumaciuni naspa si chestii fortate . iar scrisul ala cu bold si cu italic si cu underline e cel mai obositor . e de apreciat ca mergi pe mai multe planuri semantice, dar ele nu converg la sfarsitu barului in ceva panci outside the box .

nushtu, sa fie egalitate .
netceeinho
netceeinho
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 389
Reputatie : 463
Data de inscriere : 31/12/2009

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Lun Iun 21, 2010 2:03 pm

deci... votezi ciomofugla sa fie egalitate sau nu dai niciun vot ca nu te poti decide??Wink
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de netceeinho Lun Iun 21, 2010 2:17 pm

scuze pentru sofism, n-am urmarit tot cadrul . a, nu ma pot decide .


poate mai pe seara . spor !
netceeinho
netceeinho
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 389
Reputatie : 463
Data de inscriere : 31/12/2009

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Lun Iun 21, 2010 2:20 pm

ok nu-i problem man ... deci votarea se continua de la 2-1 Wink
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Lun Iun 21, 2010 5:12 pm

X
fa,tarfa mica,sunt profesorul ce-o sa te-nvete cum se conjuga verbul "a face"
eu te fac,tu TE faci,pe forumul asta...(DA!DA!ai inteles) toata lumea TE face - 4 face bine ce face
la cate punch-uri plasez m-as da drept plasator numa' ca'n "sala" asta nu'ti gasesc locu'
dar iti gasesc rostu',coaie tu esti iasca ce-a ales sa se joace cu focu'. - 4 imi place cum suna, dar se putea mai bine
focul teroare seamana,pentru semenii sai ciomofugla deja nu mai seamana
a ales sa dea battle cu un storcator de idei si-a ajuns ca un pepene fara zeama ma - 2 nu e pe gustul meu
ai fost pe rand tarfa,iasca,pepene,mai dau repede inca o comparatie
esti ca protestantii lui Boc,stai pe forum dar tehnic...n-ai nici-o demonstratie - 4 final destul de bun

Ciomo
elevul depaseste profesorul, nu doar explic cum conjugi verbul -a face de cacat
dau si practic, nu doar conjug io chiar te fac, sa ma ti minte ia ceva DE.PLASAT - 5 p'back bun, suna tare
ma joc cu focu cand ma plictisesc ma pis pa el sa-l sting, slabeste-ma ca mihaela bilic
nu mai seman ca m-am apucat de cules Victoria, nechifor esti praf ca o supa la plic - 4, asta cu supa la plic e fumata
am ramas far de zeama ca m-ai stors de toata, esti total pa linga
te storci de idei in timp ce io dau cu tine tastand doar cu mana stanga - 2 nu prea are importanta cu ce mana tastezi
citez ’’vrei comparatie na-ti-o ca-ntr-o’’ demonstratie de tehnica-mecanica fina,
ia si un PROTEST ANTI, ce dai tu aici e un mare fas, si te combat c-o basina - 1 nu-mi plac dume basinoase

Ciomo
precis ca un philippe patek, ia aici 2 lei si dute si ia-ti dumele inapoi din amanet
Iti zbor creierii ca Smif-n-Wessun io-s tek tu esti cool si-o arzi doar la cornet - 2, "du-te" asa se scrie
Extr3m joaca extrema ascunsa, la o echipa de extremisti din extremu orient
Extrema zilei, esti anonim un caz extrem de urgent, esti nanotek ca un kent - 2 nu prea e nimic tare pe aici
Te dai de storcator, ca sa indrepti ceva mai bine te dai drept Placa
P’aici pe forumu asta te sparg toti, de parka ai fi vreo banca - 3 "parka" e forum de talhari
Tu DADAD, vezi in mine usa mecca, iti sparg mecla, c-o stanga - vers in plus, oricum mecca si mecla, fumata tehnica
Eu tarfa mica tu professor deci o tarfa MARE, nesatula sau grasa?
Iti dau clasa in timp ce tie pana si taranii din piata ti dau PLASA - 4 pentru ultimul vers, e destul de ok

X
sunt cool,rundele tale m-au lasat rece ca-s la fel de proaste si ieftine ca sucul la tec
singura legatura dintre tine,tigari si rap e ca la ultima zici "I can't!ca eu n-am deloc tech!" - 5 p'back frumos, suna bine
tu de fel nu citesti,eu de fel nu citez dar asta chiar e"cea mai proasta runda postata"vreodata
as fi dat ceva mai bun si dac-aruncam un plic de supa alfabet si le-amestecam odata - 2 idee pierduta-n vant, al 2lea vers e slab
la cat de des mi-ai slavit numele probabil ai realizat ca-n acest battle zeu raman eu
si la cate dume de cacat ai,tot ce as putea vedea in tine e usa...de la veceu - 4 bine asa, formulat putin altfel era mai tare
ai bazait 16 versuri incat nici daca ti-ar suge gagica-ta pula n-ar putea face din tzantzar-armasar
si d-aia nici n-o face!stie ca nu esti philippe,dar vorbind de limbi esti precis...ca un ceasornicar - 3, asta cu ceasornicarol a mai fost folosita


X = 4+4+2+4+5+2+4+3 = 28
Ciomo = 5+4+2+1+2+2+3+4 = 23

nu stiu ce se intampla cu ciomo, eu imi aduc aminte ca dadea foarte bine ( chiar retin un battle de al lui care mi-a placut mult, impotriva lui THC) xtremu pare mai relaxat si mai stapan pe situatie

Vot xtr3mu
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Lun Iun 21, 2010 5:15 pm

o fi lipsa de inspiratie? sau poate e tactica si ma pastrez pt turneu Wink
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: x-tr3mu vs CIOMOFUGLA - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum