Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT] EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT] EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT] EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT] EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT] EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT]

+2
zEn
CIOMOFUGLA
6 participanți

In jos

CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Lun Feb 28, 2011 3:33 pm

8 versuri eu tu tu eu
replay nu prea lung gen maxim 2 zile ...
voturi cat de cat argumentate ...
vine si buk ta
uitai ... primu la 3 castiga


Ultima editare efectuata de catre CIOMOFUGLA in Mier Mar 02, 2011 10:28 am, editata de 1 ori
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Lun Feb 28, 2011 5:23 pm

bat animalu cheama PETA, Zen e sora minora a lu Zetu’ adica Zeta, io ciomofugla ’s
Tu mereu numaru 2 ca beta, sunt calare pe el ca pe catherin, zi mi Michael Douglas
te iau la ture ca un nebun te pun sa muti calu zi mi karpov, rima ta schioapata ca SOV,
te uiti cu ochii galesi la mine ca la extreme POV, iti dau pule peste fata pan te faci mov
te invarti in cerc ca un compas, dai muci ca un nas, io livrez greu, marfa, zi mi favelas
rima mea e plina de calorii ca dau consistent, gras, nu suntem la tir da tu dai tras?
Ei, las aaaaa, io s ca scoala iti dau clasa, esti ca vremea de afar tinzi spre sub zero
Ca la piata Ai luat plasa, ai vrut sa dai betal cu mine ca sa ti faci imagine, io-s nero?
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de zEn Lun Feb 28, 2011 9:47 pm

Ca SOV,dau dume Tabu,asta livreaza marfa,de'asta sta mai mult pe drumuri
Am mai fumat cacati d'astia ca tine,esti "bun" fiindca esti plin de fumuri
Imi dai clasa?De unde?ca n'ai nici pentru tine...esti gras?fa bai cu namol
Nu ard cop(i)ile virtuale ca tine cu Nero,ca's "unealta demonica",prefer Alcool
Dublu rafinat,deci dau mai multe la ficat decat o hepatomegalie in faza finala
Asta'i terminat precum cancerul la metastaza,eo's terminat in gatu' lui ca o raceala
Aceasta fecala e un monument al prostiei,de asta trebuie sa'i ridicam o statuie
Si sa'ti mai bat in sicriu cuie,zic : CIOMO,FUG LA ma'ta sa'i mai dau o muie
zEn
zEn
sa moara dusmanii mei

Mesaje : 338
Reputatie : 399
Data de inscriere : 08/10/2010
Varsta : 30
Localizare : Suceava

Sus In jos

CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de zEn Mar Mar 01, 2011 10:00 pm

Ruptu asta'si da aere,ii bag barometru'n cur doar ca sa'l scot din atmosfera,
E sub zEn,sub un munte ca o cariera,d'asta'i bolovan,eu torn beton ca o betoniera
Asta cand vrea sa faca un punch bun...fluiera,d'asta runda lui suna ca un arbitru cu tourette
Care se arde'n tub,asta de cand are cont youtube e subscriber doar la 'Femei care bat parchet'
Nu prea'l inteleg,ca pe scrisul unui doctor dislexic,asa ca'l bag direct in carantina
Il voalez ca pe un film cand iese la lumina,nu'i dau sa nu poata duce,ii dau sa nu poa' sa tina
Sunt ca Evil Kenevil,las lumea masca,cand da asta lumea casca,e mult prea prost
In battelul asta nu te vezi mai deloc ca esti ca Swayze in filmul Ghost.
zEn
zEn
sa moara dusmanii mei

Mesaje : 338
Reputatie : 399
Data de inscriere : 08/10/2010
Varsta : 30
Localizare : Suceava

Sus In jos

CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Mier Mar 02, 2011 10:28 am

Ba! Ti zic dispari, sunt un mag, cum sa ma scoti din atmosphere cand io sunt slug
As fi sub zen daca topul ar fi inversat, Cand tu o arzi panicat io o ard cool ca jaques
Sub munte, underground, da la inalte cote, Tu vei fi strivit de bolovan ca wilie coyote
Fluier in loc de punch bun, sugi pula, I deajuns sa ti unflu buzele ca lu Bianca a lu bote
Asta ma vara n carantina, da tot el vine sa mi ceara sa I bag carne n gura ca o cantina
Sarac cu duhu, turnator ca ducu, ce mi dai sa nu pot sa duc s laude si aplauze n surdina
Lyric esti ca Kenevil adica mort, cand dau asta casca ca-I dau mai multa frisca ca un tort
Trec de tine ca o fantoma prin pertii unui fort, lyric esti ca subiectu din 4321 adica un avort
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de xtr3mu Joi Mar 03, 2011 2:13 pm

battle foarte echilibrat ... nu o sa stau sa votez pe text ... ci punchul cel mai bun ...
"Nu prea'l inteleg,ca pe scrisul unui doctor dislexic,asa ca'l bag direct in carantina
Il voalez ca pe un film cand iese la lumina,nu'i dau sa nu poata duce,ii dau sa nu poa' sa tina"

vot zEn dar asa ... a trebuit sa ma uit la poza de la final ... multe punchuri de fiecare parte insa si multe dintre ele fumate ... plm... nu ma deranjeaza daca nu acceptati votu' eu am citit battle'ul,l'am recitit si asta a iesit Smile

pace voua
xtr3mu
xtr3mu
Fan FAQ crew, stiu ca esti si tu! / M-am cam luat cu battleu' si-s de_votat acu'!

Mesaje : 1380
Reputatie : 1504
Data de inscriere : 06/06/2010
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Matrix Vin Mar 11, 2011 2:24 pm

credeti-ma ca v-am citit battle-ul, dar n-o sa votez pe text. acceptati votul, bine... nu acceptati revin sa votez pe text, dar tot asta va iesi.

VOT ZEN... a atacat mai concis, mai cu umor, mai tehnic... jocuri de cuvinte, interne si altele Very Happy

Un battle placut, cu multe atacuri frumoase, felicitari ambilor participanti!

cel mai bun bar al battle-ului e, si din punctul meu de vedere, cel ales de xtremu:
"Nu prea'l inteleg,ca pe scrisul unui doctor dislexic,asa ca'l bag direct in carantina
Il voalez ca pe un film cand iese la lumina,nu'i dau sa nu poata duce,ii dau sa nu poa' sa tina"

VOT ZEN!

Matrix
Mc-ii comerciali ii scutur ca pe evantai

Mesaje : 649
Reputatie : 741
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Vin Mar 11, 2011 3:34 pm

ba, voi v-ati vorbit? Question
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de zEn Vin Mar 11, 2011 3:37 pm

Nu prietene.
Daca ti se pare ceva ciudat anuleaza voturile.
zEn
zEn
sa moara dusmanii mei

Mesaje : 338
Reputatie : 399
Data de inscriere : 08/10/2010
Varsta : 30
Localizare : Suceava

Sus In jos

CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de CIOMOFUGLA Vin Mar 11, 2011 4:23 pm

nu prietene, doar remarcam o similitudine in gandire
pam pam
CIOMOFUGLA
CIOMOFUGLA
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1242
Reputatie : 1384
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Static Vin Mar 18, 2011 6:48 pm

CIOMOFUGLA: 11

bat animalu cheama PETA, Zen e sora minora a lu Zetu’ adica Zeta, io ciomofugla ’s
Tu mereu numaru 2 ca beta, sunt calare pe el ca pe catherin, zi mi Michael Douglas - 2 asa si-asa, rima e cam fortata desi e interesanta
te iau la ture ca un nebun te pun sa muti calu zi mi karpov, rima ta schioapata ca SOV,
te uiti cu ochii galesi la mine ca la extreme POV, iti dau pule peste fata pan te faci mov - 3 un pic mai bine, chiar daca am ajuns sa urasc dumele cu sahul, cred ca mai devreme sau mai tarziu, toti le dam
te invarti in cerc ca un compas, dai muci ca un nas, io livrez greu, marfa, zi mi favelas
rima mea e plina de calorii ca dau consistent, gras, nu suntem la tir da tu dai tras? - 3 pe primul vers am vazut doar bucati de idei, iar al doilea vers e destul de facil, oricum suna bine
Ei, las aaaaa, io s ca scoala iti dau clasa, esti ca vremea de afar tinzi spre sub zero
Ca la piata Ai luat plasa, ai vrut sa dai betal cu mine ca sa ti faci imagine, io-s nero? - 3 iti dau 3 pentru ca-mi place duma cu imagine-nero...in schimb cele cu clasa si plasa sunt mult prea cunoscute de la Doc

zEn: 13

Ca SOV,dau dume Tabu,asta livreaza marfa,de'asta sta mai mult pe drumuri
Am mai fumat cacati d'astia ca tine,esti "bun" fiindca esti plin de fumuri - 3 cu indulgenta, pentru primul vers, al doilea nu-mi place...de fapt ma dispera dumele cu iarba in general
Imi dai clasa?De unde?ca n'ai nici pentru tine...esti gras?fa bai cu namol
Nu ard cop(i)ile virtuale ca tine cu Nero,ca's "unealta demonica",prefer Alcool - 3 pback slabut pe primul vers, idei interesante pe al doilea dar nu am vazut vreun punch clar
Dublu rafinat,deci dau mai multe la ficat decat o hepatomegalie in faza finala
Asta'i terminat precum cancerul la metastaza,eo's terminat in gatu' lui ca o raceala - 3 cam fumate fazele cu bolile...pana la cea cu raceala, asta a mai recuperat
Aceasta fecala e un monument al prostiei,de asta trebuie sa'i ridicam o statuie
Si sa'ti mai bat in sicriu cuie,zic : CIOMO,FUG LA ma'ta sa'i mai dau o muie - 4 primul vers e meh, in schimb al doilea m-a amuzat si mi se pare cel mai bun personal dat pana acum impotriva lui CIOMO

zEn: 13

Ruptu asta'si da aere,ii bag barometru'n cur doar ca sa'l scot din atmosfera,
E sub zEn,sub un munte ca o cariera,d'asta'i bolovan,eu torn beton ca o betoniera - 3 primul vers e slabut, al doilea e bunicel, esti constant si asta e bine, dar lipsesc niste sclipiri
Asta cand vrea sa faca un punch bun...fluiera,d'asta runda lui suna ca un arbitru cu tourette
Care se arde'n tub,asta de cand are cont youtube e subscriber doar la 'Femei care bat parchet' - 3 nu-i cine stie ce dar e amuzant
Nu prea'l inteleg,ca pe scrisul unui doctor dislexic,asa ca'l bag direct in carantina
Il voalez ca pe un film cand iese la lumina,nu'i dau sa nu poata duce,ii dau sa nu poa' sa tina - 3 asta era cam de 3.5 dar nu-mi place sa votez asa...am rotunjit la 3 pentru ca ideea cu scrisul doctorului am mai auzit-o
Sunt ca Evil Kenevil,las lumea masca,cand da asta lumea casca,e mult prea prost
In battelul asta nu te vezi mai deloc ca esti ca Swayze in filmul Ghost. - 4 in battle-ul asta mi-au placut finalurile lui zEn, daca ar avea mai multa tarie ar fi chiar smechere

CIOMOFUGLA: 15

Ba! Ti zic dispari, sunt un mag, cum sa ma scoti din atmosphere cand io sunt slug
As fi sub zen daca topul ar fi inversat, Cand tu o arzi panicat io o ard cool ca jaques - 3 din nou dau mai mult pentru ca-mi plac la nebunie rimele astea neasteptate
Sub munte, underground, da la inalte cote, Tu vei fi strivit de bolovan ca wilie coyote
Fluier in loc de punch bun, sugi pula, I deajuns sa ti unflu buzele ca lu Bianca a lu bote - 4 frumos, punct ochit, punct lovit
Asta ma vara n carantina, da tot el vine sa mi ceara sa I bag carne n gura ca o cantina
Sarac cu duhu, turnator ca ducu, ce mi dai sa nu pot sa duc s laude si aplauze n surdina - 4 iar se leaga foarte bine, imi place cum a iesit barul asta
Lyric esti ca Kenevil adica mort, cand dau asta casca ca-I dau mai multa frisca ca un tort
Trec de tine ca o fantoma prin pertii unui fort, lyric esti ca subiectu din 4321 adica un avort - 4 sfarsit ok, pback bun cu filme dar mi s-a parut mai buna ideea cu Swayze

CIOMO: 11+15 = 26 ; zEn: 13+13=26

zEn a dat bine, chiar mi-a placut, a fost constant si a avut si umor de data asta. Ciomo a avut o runda 2 foarte buna, cum le da el de obicei...in schimb cand a dat prima runda n-a fost in zilele lui bune. E egalitate din punctul meu de vedere, CIOMO a recuperat mult pe runda 2 dar ca impresie generala o sa il aleg pe zEn, mi s-a parut mai fresh ca sa zic asa. Ca si concluzie, zEn a dat mai bine ca de obicei (tine-o tot asa) iar CIOMO a dat mai slab (asta e, se mai intampla).

Vot zEn!
Static
Static
Admin

Mesaje : 5376
Reputatie : 5788
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Din Bv pana-n ma-ta

http://www.madoareinpula.ro

Sus In jos

CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de OZN Sam Mar 19, 2011 3:17 pm

Battle incheiat, castigator zEn prin KO (3-0)
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT] Empty Re: CIOMOFUGLA vs. zEn - [BATTLE INCHEIAT]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum