Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
[Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo) EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
[Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo) EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
[Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo) EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
[Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo) EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
[Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo) EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
[Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo) EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
[Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo) EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
[Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo) EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
[Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo) EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

[Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo)

+2
big up
OZN
6 participanți

In jos

[Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo) Empty [Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo)

Mesaj Scris de OZN Mar Iun 22, 2010 1:49 pm

big up = x
CreativeEgo = y
xyyx, 8 versuri, timp de raspuns 2 zile
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo) Empty Re: [Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo)

Mesaj Scris de big up Vin Iun 25, 2010 10:53 am

Big up iti dă clasă ca un SL, tu aduci a Dacie ce-i cad pe drum sârmele
Sincer, fie vorba între noi, m-aş lua cu tine la o linie, dar nu te ţin frânele
Ai chef de joacă, hai, eu îs şoarecele, tu ca-n desene : fugi ca mâţa
Sun din clopoţel, ţii minte? Baieţi, mai e loc pentru ăsta în Săpânţa?
M-ai prins într-o pasă proastă, iti dau roşu ca un tampon uzat
Si mâine ziarele vor scrie :“Ultimul neuron al lui Ego a paralizat !”
Sunt ca algocalminul,iti iau durerea si iti las un gust amar
Asa ca din respect pentru comunitate, te scot c-un sut din bar !


plm, scuze de intarzieri, nu prea am timpul si inspiratia necesara sa coc ceva bun, sper ca la urma s-o dau mai bine. Wink
big up
big up
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 30
Reputatie : 37
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 35
Localizare : husi

Sus In jos

[Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo) Empty Re: [Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo)

Mesaj Scris de CreativeEgo Sam Iun 26, 2010 1:02 am

Singurul lucru pe care l-ai scos din toate barurile a fost sensul, ai dat clar la şto,
Cam tot atât de logic ca Tatae când ne zice cum a ascuns caii haiducilor sub tricou.
Nu-i autodrop battle, coaie, n-ai înţeles nimic, ca Geoană în confruntarea prezidenţială,
Cum să te compari c-un tampon uzat? De fapt, ai dreptate, runda ta e-o scurgere vaginală,
O eroare genitală genială, nu o rundă profundă, ci clar abisală, prostie biblică, proverbială,
O dejecţie intestinală, tâmpenia ta face găuri în stratul de ozon, provoacă încălzirea globală.
Ego-i mereu ironic, perpetuu sardonic, nu mi te poţi opune cu stilul ăsta moronic de NC catatonic,
În battle-ul ăsta ai avut rolul principal... ca decorurile şi customele-n teatrul radiofonic.

Cechirap, Ego vă oferă meniul zilei: big up la proţap, mă deschis la prohab şi mă ofer să-l adap,
Că-s NC pur-sânge, da' battle-ul ăsta-i lejer, la trap, doar cât să-i scot ipapul ăstuia din cap.
L-aduc în prag de extincţie, big up - pasărica dodo, îi dau să sară ca pe băţu' de pogo,
O ard cu Katana ca No'Mo, sunt un călău ca Doc şi-ţi folosesc capăţâna pe băţ drept logo.
În battle-ul ăsta ai ocazia să sugi înţelepciune direct de la un geniu, eşti un fel de Yoko Ono,
Ego-i NC cu greutate, gen Akebono, în turneu o să rup mui şi devastez acest homo drept promo.
Acest poponeé flambé are-un singur scop în viaţă: să-şi distrugă simeringul, ca piticu' Frodo,
Asta-i Întoarcerea regelui, că-i dau pe cocoaşă până-l strigă mă-sa la masă: "Hai, Quasimodo!"
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

[Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo) Empty Re: [Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo)

Mesaj Scris de big up Sam Iun 26, 2010 5:45 pm

Asta-i întoarcerea regelui, şi tu fluturi pe margine o pancardă cu litere de-o şchioapă : BIG UP
O arzi cu katana deasupra capului, strigând No Mo’, când Doc îţi sparge păsărica, Keep it up !
Eşti mai plin de chinezării ca Made-in-china.com, încă mă mir cum de măta nu te-a botezat YoSug;
Din o mie de curve, milioane de recomandări la tine duc, că în regatul pulilor, eşti regele colector centrifug
Recunosc, sunt autodrop, sunt pe gustul tuturor şi toţi salivează ca după o plaja cu pizde din Miami
Dar tu la ce cacat de versuri dai, n-ai fi pe gustul cuiva nici daca ai avea în brate un sac de Umami
Când iau tastatura fac atât praf încat blochez o lume-ntreagă ca vulcanul din Islanda,
Imi dezlipesc de la gură banda şi va dezvălui că în satul lui, Ego a câştigat miss Piranda !
big up
big up
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 30
Reputatie : 37
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 35
Localizare : husi

Sus In jos

[Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo) Empty Re: [Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo)

Mesaj Scris de darthedd77 Lun Iun 28, 2010 10:54 am

big up

Primul bar joc de cuvinte,umor,inceput tare. Al 2-lea e cu veselie-n cimitir. Tare si asta. Pauza,un bar mai slab ca celelalte apoi un final tare,cu jocuri de cuvinte, umor si agresivitate.
A 2-a runda iarasi cu umor mult. (la faza cu numele chinezesc i lol'd hard) insa mai putine atacuri. Plus ca se putea mult mai bine intoarce tot ce a zis Ego. Ultimul bar iar e dragut,final ok

CreativeEgo

Mult mai tehnic. Finalul primei runde este foarte tare. Runda a 2-a parca a scris-o umpic mai relaxat. Oricum,plina de interne,multies si toate cele.

Imo, unul dintre cele mai stranse de pana acum. Si cel mai placut la citire. Dimpacate nu pot sa votez decat unul. Big up a dat foarte bine in prima runda,dar mi s-a parut ca a scazut ritmul in runda a 2-a ,unde ar fi trebuit sa atace decisiv.

Vot Ego, cu greu dupa multe recitiri. Big up, i salute you! Smile

darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

[Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo) Empty Re: [Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo)

Mesaj Scris de big up Lun Iun 28, 2010 1:25 pm

ok, recunosc si eu ca am dat cam slab, dar nu pot pot compara cu Ego, clar Smile

Merci darthedd77 pt comentariu si CreativeEgo mi-a facut placere Wink
big up
big up
Dupa profil tu esti doar un alt copil

Mesaje : 30
Reputatie : 37
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 35
Localizare : husi

Sus In jos

[Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo) Empty Re: [Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo)

Mesaj Scris de Swift Lun Iun 28, 2010 5:19 pm

Mi-a placut cum a inceput Big Up insa pe parcurs s-a pierdut rundele sale au fost ok nu prea au iesit in evidenta . Creative ego pe cealalta parte a profitat din plin ca a dat al doilea si a avut grija sa-i arda cateva pbackuri foarte bune . Desi ma asteptam la o runda mult mai tehnica din partea lui CE m-a dezamagit . Insa in comparatie cu BigUp a fost peste .
Felicitari Vot CreativeEgo
Swift
Swift
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 236
Reputatie : 333
Data de inscriere : 29/10/2009

https://www.facebook.com/InExtremisROM

Sus In jos

[Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo) Empty Re: [Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo)

Mesaj Scris de Becks Mar Iun 29, 2010 3:37 pm

Battle incheiat
Castigator CreativeEgo, 2-0
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo) Empty Re: [Runda 1] - big up vs CreativeEgo (castigator: CreativeEgo)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum