Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
[Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo) EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
[Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo) EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
[Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo) EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
[Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo) EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
[Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo) EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
[Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo) EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
[Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo) EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
[Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo) EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
[Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo) EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

[Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo)

5 participanți

In jos

[Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo) Empty [Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo)

Mesaj Scris de Becks Joi Iul 08, 2010 5:43 am

Sistem: xyyx
8 versuri / runda
Incepe CreativeEgo
Timp de reply 2 zile

Castiga cine strange primul 2 voturi de la cei 5 din juriu!

Multa bafta!!!


Ultima editare efectuata de catre Becks in Joi Iul 15, 2010 4:45 am, editata de 1 ori
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo) Empty Re: [Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo)

Mesaj Scris de CreativeEgo Sam Iul 10, 2010 10:31 am

Ego-i magic, fin, senzaţional ca Doc, ăsta-i tragic, mic, iraţional ca Boc, fumat ca un chiştoc
Sau ca bancurile cu cioc-cioc!, şi-a epuizat dumele mai rapid decât s-a dus iPhone 4 din stoc.
Sunt mai popular ca Rapper's Delight, profilul lui OZN pe site nu merită să ocupe un byte,
Că decât să-i explic iar ce-i ăla punch, mai bine-i explic unei blonde ce-nseamnă offside.
Ego-i NC-ul cuantic: îl fac pe OZN în orice spaţiu, timp şi dimensiune, în tot universul,
Că are picioarele metrice strâmbe şi-i cam şchioapătă versul, da-i arăt io care-i mersul.
Adică-l fac la pas, el doar gâfâie ca-n Lamaze, că-i mai rupt decât paturile dintr-un bordel,
Destinaţie: Area 51, în frigider, că OZN-i aşa de prăbuşit de zici c-am dat battle la Roswell.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

[Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo) Empty Re: [Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo)

Mesaj Scris de OZN Dum Iul 11, 2010 2:15 pm

Profilul meu ocupa Terra,te fumez ca pe Gigi,nu ma faci la pas,il zici,sunt rupt bine ca Doc
Si pe net o arzi - bot,dau un punch de nu gasesti explicatii,am un multivers de dume pe stoc.
Timpul tau a trecut ca al unui ţar,te iau la ochi sa vezi tu tridimensional,pe site o ard spatial
Prostu e ca mersul trenului,intarziat si banal.Nu gâfâi,fiindca ai idei sedentare,e confidential
Ca ai cap patrat d'aia zici de area,nu nimeresti zona?apleca-te sub talie sa-ti iei a ta medalie
O ungi cu alifie,intr-o veselie,astea nu-s bancuri.Eu il cutremur din adancuri ca pe orice falie.
El are destinatie cunoscuta,direct acasa,in turneu pastrez locul ca electronu',dau bine de fel
Runda-lcm,il bag la rece-n frigider,e penal de zici ca are cazier,prostu crede orice,gen Roswell.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo) Empty Re: [Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo)

Mesaj Scris de OZN Lun Iul 12, 2010 3:31 pm

Ozn-i pe faţa, tu n-ai fii in frunte nici sa fii cos p'-un corp la pubertate
Bag pula-n astia ca tine, cand fac nc-i am cea mai ridicata natalitate.
Din NC-ing si-a facut job, face blow de meserie, ii infig o scula-n gura
Scriu arta pura, si asta-i artist, face abracadabra cand il iau la pula.
Ii fac zile negre, polonezu sufera dupa evenimentele din padurea Katyn
Iau in pula anii, totusi zic : Fiule, Inchina-te Tatalui, ca un bun crestin
Pe final sunt glorios ca Spania, tu nc-ul pe care-l bat cu cuvintele sale
Si daca te iau la pas, te calc rapid pe cap, sub talpa simt ceva moale.
OZN
OZN
Zile negre, zi-le naspa

Mesaje : 8565
Reputatie : 9864
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 32
Localizare : Area 51

http://www.battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo) Empty Re: [Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo)

Mesaj Scris de CreativeEgo Lun Iul 12, 2010 11:16 pm

Ego-i stăpân în under ca Miron, ăsta-i genu' de gnom ce pierdea banii de pâine la şotron,
E elementar în versuri şi inteligenţa-i e sarcină negativă, deci se compară cu un electron.
Stilistic sunt supercalifragilistic, pentru OZN ce fac din vers e mistic ca abracadabra,
Şi dacă-l prinde pe ADN în vreun WC, piciu' ăsta autistic i-ar suge cocoşu ca Chupacabra.
După ce ţi-am rupt o dată muia, revii la locul faptei în picaj ca la Katyn Lech Kaczynski,
Choko o să-ţi caute oasele şi dinţii,-n timp ce, din umbră, eu dirijez totul ca Stravinsky.
Lu' ăsta i s-au terminat cuvintele în prima rundă şi ce urmează sunt doar vise umede şi gemete,
Că la câta pulă a strecurat în doar 8 versuri, înclin să cred că iar i-a scris femeia temele.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

[Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo) Empty Re: [Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo)

Mesaj Scris de darthedd77 Mar Iul 13, 2010 10:24 am

CreativeEgo

In prima runda si-a permis sa isi faca mai mult reclama decat sa atace si doar l-a intaratat putin pe OZN. In a 2-a runda a incheiat socotelile. Pback cu electronul a fost mai bun decat originalul, plus in final tare tare. Si peste astea a reusit sa faca sa rimeze Katyn Lech Kaczynski. Smile

OZN

OZN a incercat sa intoarca tot ce a putut in prima runda, dar dimpacate a cam uitat sa vina cu idei de la el. A 2-a runda arata bine, cu idei bune,dar parca ar fi putut fi ceva mai bine forumulate. Metrica foarte buna,btw. Mai are umpic de lucrat la umor si tehnica. In rest e mult peste ce-mi amintesc de acu cateva luni. Creste vazand cu ochii.

Dar experienta si-a spus clar cuvantul. Veteranii inteleg mai bine...

Vot Lego
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

[Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo) Empty Re: [Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo)

Mesaj Scris de Magnifi_Q Joi Iul 15, 2010 4:32 am

CreativeEgo a castigat atat prima runda cat si a doua runda din punctul meu de vedere, dar asta i se datoreaza lui ozn in primul rand, care in prima runda a incercat sa se muleze pe stilul adversarului, desi ar fi fost mai bine daca ar fi ramas pe acelasi stil cu care a mers in turneu pana acuma.
Imi pare rau ca trebuie sa dau eu votul care sa-l scoata din turneu, dar daca ar fi dat prima runda la nivelul celei de-a doua ar fi avut sanse, insa cand lui CreativeEgo ii ridici atatea mingi la fileu exista sansa sa te arda.

Oricum, ozn a fost o surpriza placuta, iar faptul ca a dat-o de la egal la egal cu CreativeEgo nu poate sa fie altfel decat imbucurator. Nu l-a scos oricine din concurs, ci favoritul caselor de pariuri si cel mai experimentat concurent.

Vot CreativeEgo.
Magnifi_Q
Magnifi_Q
Bad ass ma' fucka'
Bad ass ma' fucka'

Mesaje : 55
Reputatie : 70
Data de inscriere : 27/10/2009

Sus In jos

[Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo) Empty Re: [Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo)

Mesaj Scris de Becks Joi Iul 15, 2010 4:45 am

Battle incheiat
Castigator CreativeEgo, 2-0

Un battle misto Wink
Becks
Becks
3 sferturi, 59fifty si-un iz de Givenchy

Mesaje : 1097
Reputatie : 1331
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 38
Localizare : Sibiu

https://battle.forumgratuit.ro

Sus In jos

[Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo) Empty Re: [Sferturi] - CreativeEgo vs. OZN (castigator: CreativeEgo)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum