Battle.FriendHood.Net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Parteneri
adevaRAP

Ultimele subiecte
» HAI AFARA LA ZAPADA!!!!
Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 EmptySam Aug 28, 2021 3:05 pm Scris de Matrix

» Reclama Gratis aici
Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 EmptySam Sept 19, 2020 7:38 pm Scris de ARENA SNOK RO

» Aero - Shooting Range
Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 EmptyMar Iul 16, 2019 10:12 pm Scris de aero_aer0

» [Se Voteaza] - aka amir VS MarianS
Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 EmptyVin Dec 21, 2018 6:04 am Scris de ovula4weed

» DISS MARATHON
Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 EmptyLun Noi 26, 2018 3:02 pm Scris de Otrava

» WRONG team
Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 EmptyJoi Aug 16, 2018 12:03 am Scris de adamantix

» Freestyle in Bucuresti
Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 EmptyMar Iun 05, 2018 11:25 am Scris de INFECT!

» OBEN
Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 EmptyMar Mai 22, 2018 11:18 am Scris de Phlegm Man

» adamantix vs in0c3nt
Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 EmptySam Mai 12, 2018 2:47 am Scris de adamantix

Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

+11
INFECT!
Baruh
WTSN
CreativeEgo
koulipak
Static
Boka
OZN
FlexAtu
Dust
Becks
15 participanți

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de INFECT! Vin Ian 20, 2012 3:08 pm

Baruh a scris:
Nu am spus ca protestul asta va duce undeva, ba chiar ca nu mai sunt sanse de izbanda, e prea tarziu pentru a schimba ceva si imposibil cu Antonescu sau Ponta. Insa oamenii care striga (cei care striga, nu cei care dau cu pietre) pe strazi merita respect si intelegere deplina.
respectati de cine? de ceilalti care striga-n strada, ca de "reprezentantii" acestei tari fii sigur ca nu. Atunci cand cineva nu te respecta, trebuie sa-i castigi respectul si deocamdata ai nostrii ..doar lupta, lupta asta trebuie castigata. ma intreb de ce esti gen " say NEVER! " ?!
Cand ne vad pe toti in strada se trag la cur, ii dau dreptate lui Watson.


Ultima editare efectuata de catre DecE in Vin Ian 20, 2012 3:11 pm, editata de 1 ori
INFECT!
INFECT!
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1307
Reputatie : 1542
Data de inscriere : 09/05/2011
Localizare : Roma

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de Boka Vin Ian 20, 2012 3:11 pm

n-are rost sa mai vorbesti cu unu care l-a votat pe basexu de 2 ori.
Boka
Boka
TaTy

Mesaje : 1467
Reputatie : 1534
Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 37
Localizare : Tg-Jiu/Craiova

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de Dust Vin Ian 20, 2012 3:13 pm

Ma DecE tu intelegi ceva din ce se discuta sau te-ai apucat sa vorbesti din plictiseala?
Pe langa cliseele astea cu "impreuna pana la capat" "speranta moare ultima " etc. ai de gand sa dai si o parere personala? Si de unde stii tu cum e sau cum era Baruh? L-ai vazut vreodata la fata? Ai mai discutat cu el si pe alte teme aici pe forum sau live? Hai sa nu ne mai grabim sa judecam oamenii pana nu suntem sigur ca avem dreptate.

l.e Vad ca ai editat mesajul si ai scris altceva. Imi place cand vad ca iti sustii parerile cu convingere si tarie =))
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de Baruh Vin Ian 20, 2012 3:17 pm

DecE a scris:
Baruh a scris:
Nu am spus ca protestul asta va duce undeva, ba chiar ca nu mai sunt sanse de izbanda, e prea tarziu pentru a schimba ceva si imposibil cu Antonescu sau Ponta. Insa oamenii care striga (cei care striga, nu cei care dau cu pietre) pe strazi merita respect si intelegere deplina.
respectati de cine? de ceilalti care striga-n strada, ca de "reprezentantii" acestei tari fii sigur ca nu. Atunci cand cineva nu te respecta, trebuie sa-i castigi respectul si deocamdata ai nostrii ..doar lupta, lupta asta trebuie castigata. ma intreb de ce esti gen " say NEVER! " ?!
Cand ne vad pe toti in strada se trag la cur, ii dau dreptate lui Watson.
Asta pentru ca nu ai citit toata fraza in context.
Protestul a venit prea tarziu, deci prin protest nu putem schimba decat pe base cu ponta sau antonescu, care sa faca ce?
E prea tarziu, fiindca nu mai putem schimba faptul ca datoram o caciula de bani la bancile de afara.
Intocmai, impreuna putem schimba totul, exact cum spui tu, dar iata ca parerile sunt impartite in ''n'' directii. Si mi se pare aproape imposibil ca constituim acest "impreuna".
De asta spuneam omului sa-si foloseasca abilitatile in scop constructiv.
Baruh
Baruh
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 339
Reputatie : 378
Data de inscriere : 26/01/2011
Varsta : 43
Localizare : Tg-Jiu

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de CreativeEgo Vin Ian 20, 2012 3:18 pm

No... păi dacă tu ai văzut subiectivism şi cronici fixiste, bine.
Doar FYI Ideile se prezintă în antiteză petru că e singurul mod acceptabil pentru gândirea raţională. Dacă nu ai propune şi o antiteză pentru fiecare teză, nu ai mai avea o opinie. Iar fără o opinie nu ai dreptul să deschizi gura, indiferent dacă vorbeşti la tine-n baie, aici pe forum sau pe un blog.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de INFECT! Vin Ian 20, 2012 3:20 pm

DecE a scris:Parerea mea personala legata de ceea ce se intampla in tara este : PATETIC, intr-un mod bun, desigur.

..

nu judec, doar ca faza cu " nu se va schimba nimic niciodata" gen mai bine o lasam balta si traim pana la ultima suflare cu un gol in stomac, cu moralul la pamant crescand copii ca niste bagabonti ... imi lasa o parere proasta. Este lume care poate n-are ce manca si iese in strada ca sa incerce sa schimbe ceva ...si ii vad pe altii pe forum-uri cum sa balangaresc cu pareri personale.Lasa-ma frate ca eu nu am chef de tot felul de discutii contradictorii. Clisee? CACAT!

"nu se va schimba nimic niciodata" asta a fost, este, si va ramane un cliseu daca majoritatea continua sa trateze treaba asta cu aceasi indiferenta. Pentru ca nimeni nu crede in schimbare, -si falfaie privile si urechile printre parerile altora, incercand sa para inteligenti, sau incercand sa arate ca "lor le pasa" si ca ei fac parte din toata "miscarea asta" care mie personal imi pare iresponsabila si fara un scop bine pus la punct.


Ultima editare efectuata de catre DecE in Vin Ian 20, 2012 3:22 pm, editata de 1 ori
INFECT!
INFECT!
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1307
Reputatie : 1542
Data de inscriere : 09/05/2011
Localizare : Roma

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de CreativeEgo Vin Ian 20, 2012 3:20 pm

Boka a scris:n-are rost sa mai vorbesti cu unu care l-a votat pe basexu de 2 ori.
â

http://www.dela0.ro/furia-de-la-universitate-%E2%80%9Etoate-coaiele-sunt-la-basescu-si-prea-putine-la-noi%E2%80%9D

Deliric: "L-a votat pe Traian Basescu la ambele alegeri. De fapt, nu, la ultimul scrutin prezidential l-a votat pe ecologistul Remus Cernea – „era baiat de la mine din Colentina, roacker asa, parea baiat bun” – dar in turul doi, pe Basescu."

Citeşte interviul, Boka, e despre cum să nu fii retard. Cerinţe minime.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de Baruh Vin Ian 20, 2012 3:25 pm

DecE a scris:"miscarea asta" care mie personal imi pare iresponsabila si fara un scop bine pus la punct.

Intocmai, oamenii au ajuns in pragul disperarii si au actionat in consecinta, deci fara "un scop bine pus la punct".
Oportunistii si-au facut prezenta sa ceara aiureli precum legalizarea prostitutiei, legalizarea marijuanei sau desfiintarea taxei auto.
Baruh
Baruh
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 339
Reputatie : 378
Data de inscriere : 26/01/2011
Varsta : 43
Localizare : Tg-Jiu

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de Baruh Vin Ian 20, 2012 3:26 pm

CreativeEgo a scris:
Boka a scris:n-are rost sa mai vorbesti cu unu care l-a votat pe basexu de 2 ori.
â

http://www.dela0.ro/furia-de-la-universitate-%E2%80%9Etoate-coaiele-sunt-la-basescu-si-prea-putine-la-noi%E2%80%9D

Deliric: "L-a votat pe Traian Basescu la ambele alegeri. De fapt, nu, la ultimul scrutin prezidential l-a votat pe ecologistul Remus Cernea – „era baiat de la mine din Colentina, roacker asa, parea baiat bun” – dar in turul doi, pe Basescu."

Citeşte interviul, Boka, e despre cum să nu fii retard. Cerinţe minime.

Pe Cernea l-am votat si eu, iar in turul 2 pe amanadoi.
Baruh
Baruh
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 339
Reputatie : 378
Data de inscriere : 26/01/2011
Varsta : 43
Localizare : Tg-Jiu

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de darthedd77 Vin Ian 20, 2012 3:37 pm

Baruh a scris:Intradevar, cei de pe strazi nu reprezinta o intreaga Romanie. Nu reprezinta pe cei carora NU le-a fost diminuat salariul cu 25%, sau pe cei a caror pensie NU a scazut cu 15%, NICI pe cei care NU au fost disponibilizati (din diverse motive, cum ar fi neconformarea la ideologiile portocalii, sau experienta politica - sau rude implicate politic - in cealalta tabara, sau pur si simplu fara niciun motiv) la o varsta la care nu se mai pot repreofila, NICI pe cei care NU au fost trimisi acasa din motiv ca spitalul/scoala/ institutia/ fabrica sau uzina unde lucrau nu mai poate fi rentabilizata, sau cea mai simpla decizie este aceea de a dizolva decat de a reconstrui.

Gresesti. Vezi ca si -25% aia sunt in strada. Cu casa,pulan si 4 clase la activ. Si dau in 'ailalti. Mai mult sau mai putin motivat. Cand au iesit sa pishe ochii ca le-au redus salariu, s-asa inutil, nu i-a batut nimeni. Ma rog, devin subiectv pt ca ii urasc sincer.
Ce vroiam sa zic: atata timp ca oamenii ies in strada, dar fiecare dupa ce-l taie capu, unu vrea legalizata marijuana, unu vrea sa-l vada pe ciac noris, plm,etc, degeaba ies. Inainte de asta trebuie sa te gandesti de ce iesi, sa te coalizezi cu restul populatiei care tinde la aceeasi idee si sa te gandesti, in pula mea, pe cine pui in locu lu X inainte sa strigi jos cu el. Si nu zic, asta e primul pas spre trezire, dar mai avem pana departe.Dupa protestele astea nu o sa se rezolve lucrurile, dar macar e o aducere aminte ca vox populi exista si ca multimea reprezinta inca o forta. Dupa cum vad eo lucrurile, mai e nevoie de ceva vreme pana se indreapta lucrurile in Romania. Si de influente externe puternice.
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de Dust Vin Ian 20, 2012 3:41 pm

De curiozitate de ce ii urasti asa de sincer?
Eu unul n-as vrea sa traiesc intr-o tara fara politie, jandarmeri etc.
As fi nevoit altfel sa umblu cu cutitul in buzunar cand ma duc acasa.
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de darthedd77 Vin Ian 20, 2012 3:48 pm

De fiecare data cand am avut contact cu jandarmeria (ca la ei ma refeream) am avut experiente care mi-au provocat repulsie si ura.
Nu zic ca nu ar trebui sa existe,sa nu ma intelegi gresit. Spun doar ca urasc institutia asta in forma actuala. Abuzivi, foarte prost pregatiti, instructaj minim, nepotisme blana si profesionalism 0. Un cacat. Nu zic, ar trebui sa existe si e normal sa existe. Dar nu felul/halul asta
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de Dust Vin Ian 20, 2012 4:03 pm

Da, pe undeva ai dreptate in ce zici. Eu unul nu am avut contacte de genul, asa ca nu ma pot plange ca am fost maltratat in vreun fel. Sper sa nu am nici de acum inainte, ma tot uit pe la tv si ma gandesc ca luni dupa-masa intre 5 si 7 trebui sa fiu la Universitate, sper sa scap teafar ca am multe de facut cu D.N.A-ul . Smile)
Revenind la ce ziceai de ei, am un prieten care este jandarm si spunea si el ca pregatirea scolara este destul de proasta si ca nu este deloc multumit de ce a facut acolo asa ca ai si tu dreptate.
Dust
Dust
Nu mint, e AdevaRAP!!!

Mesaje : 3805
Reputatie : 4103
Data de inscriere : 23/11/2009
Varsta : 38
Localizare : BzB

http://miscare.haipa.ro/

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de CreativeEgo Vin Ian 20, 2012 4:11 pm

Eu ies în seara asta. Smile

De mic îmi doresc să fiu martir, dacă nu auziţi de mine 24 de ore, chemaţi... chemaţi jandarmii.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de darthedd77 Vin Ian 20, 2012 4:16 pm

Iesi acum cand stii ca nu mai e cu bataie Smile)))))
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de CreativeEgo Vin Ian 20, 2012 4:23 pm

Aş vrea să-ţi răspund cu tradiţionalul: doh!

Păi nu mă duc să mă bat cu nimeni. Şi nici măcar să protestez. Mă duc să văd şi eu cine-s ăia care protestează, să stau de vorbă şi cu protestatari şi cu jandarmi, să fac nişte poze etc. Şi să cumpăr un covrig de-ăla la suprapreţ, musai.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de Boka Vin Ian 20, 2012 4:45 pm

bah...Creativeego...eu ti-am mai spus ca tu in afara de serviciu si propaganda basista pe blogu tau si pe forumuri,nu ai viata,in concluzie,nici capu nu te prea duce.Ce plm imi spui mie de Deliric ma?Vrei sa il accept ca pe vreun geniu?Detinatorul adevarului absolut?Pt tine Deliric e un model in viata,nu-i asa?Afla ca pentru mine NU!Si uite-te la ce faci tu acum:L-ai votat pe basescu de 2 ori,faci propaganda pt el,ai cateva motive sa iesi in strada dar nu iesi,ca nu striga toti ce vrei tu sa strigi,si pe deasupra faci misto de protestatari,adresandu-le injurii.BA BAIATULE,TU ESTI SANATOS LA CAP?Eu nu inteleg cum plm astia ca tine au drept de vot,si cum nu ai cazut in vreo groapa sau in vreo gura de canal in drum spre sectia de votare,avand in vedere ca nu judeci nici pana la colt.
CUM PULA MEA SA IL VOTEZI PE UNU CARE A VANDUT FLOTA CA PE TIGARILE LA BUCATA???DE 2 ORI?!?!?!?!
Boka
Boka
TaTy

Mesaje : 1467
Reputatie : 1534
Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 37
Localizare : Tg-Jiu/Craiova

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de CreativeEgo Vin Ian 20, 2012 4:51 pm

A vândut flota de două ori? No, mersi că mi-ai deschis ochii.

Ştiu că-ţi vine greu să citeşti, în general, dar poate ai fi observat totuşi că după paragraful în care spuneam că l-am votat pe Băsescu (care, apropo, are multe păcate, dar flota n-a vândut-o. Ăla a fost Văcăroiu. Dar, ca să ştii asta, ar fi trebuit să ştii citi.) de 2 ori, spuneam de ce acum nu dau doi muci pe el. E greu să urmăreşti o înlănţuire de idei dincolo de Mie foame-Bag haleu, ei?
Now fuck off and let the grown-ups talk.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de FlexAtu Vin Ian 20, 2012 4:53 pm

Boka! s-a transformat in spartan! Very Happy

FlexAtu
Le dau clanta da' le tai si chitanta

Mesaje : 392
Reputatie : 435
Data de inscriere : 18/08/2011
Varsta : 28
Localizare : Baia Mare / Catania

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de Boka Vin Ian 20, 2012 4:59 pm

sa-l votezi de 2 ori era vorba...vezi?de aia iti spun ca nu judeci nici pan'la colt.
asa e,ma,grounapule!vacaroiu.
http://www.romanialeaks.org/2011/03/wikileaks-romania-despre-dosarul-flota.html
stiu,tie cand ti-e foame,te caci...sau te alimentezi de la pompele petrom.
Boka
Boka
TaTy

Mesaje : 1467
Reputatie : 1534
Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 37
Localizare : Tg-Jiu/Craiova

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de CreativeEgo Vin Ian 20, 2012 5:04 pm

Bă, alea nu sunt din telegramele Wikileaks, sunt scrise în România. Şi crede-mă că ştiu ce-ţi spun, am citit toate telegramele din pachetul Wikileaks care conţineau referiri la România.
NU mă aştept să înţelegi tu chestii precum "credibilitatea surselor" etc.

Şi oricum, cum ţi-am spus mai sus, NU îl susţin pe Băsescu în niciun fel.
Mi-e lene să-ţi mai explic, eu nu-s Mallone să stau să mă cert cu tine pe forumuri. Baftă-n viaţa, barosane.
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de darthedd77 Vin Ian 20, 2012 5:09 pm

boka taty, te-ai aprins, zic. mai bine aprinde o tigare si linisteste-te. we cool, right?! nah, sub influenta momentului, fiecare urla dupa cum il taie capu. Si nu e vb de aici pe forum. La fel si cu aia din strada. Ca daca ii iei la puricat, nu cred ca striga doi la fel.
In mare parte, de-a lungul timpului/blogului mi-am dat seama ca nu prea sunt pe acelasi film cu Ego, dar serios ca nu e cazu sa reactionezi asa. Plus ca nu stiu de unde s-a ajuns la aia cu Deliric zeu, dar banuiesc ca a plecat de la inteviul ala acordat pt nushce plm site. In cazul ala, Deliric, o persoana publica, a spus o parere personala si pertinenta cu care, intamplator sau nu, sunt si altii de accord. Nu trebuie sa ne aprindem aiurea. D-asta zic, miscarea asta nu o sa duca la el dorado-ul cautat de poporul roman. Nu ca efect imediat, dar e primul pas spre trezire. Si primul avertisment spre clasa politica.

we cool ,right? Wink

PS: ah, si asta cu "l-ai votat pe basesc" nu tine, pe bune. Tu pe cine ai votat?!
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de Boka Vin Ian 20, 2012 5:27 pm

pe remus cernea in 2009 si in turu 2 am bagat votu alb si in 2004 pe tudorici,ala tanar,si in turu 2 nu m-am dus
Boka
Boka
TaTy

Mesaje : 1467
Reputatie : 1534
Data de inscriere : 31/05/2010
Varsta : 37
Localizare : Tg-Jiu/Craiova

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de darthedd77 Vin Ian 20, 2012 5:36 pm

si ti s-a parut vreo-unu candidat serios la presidentie?la noi nu mai exista oameni politici din '47. Numa speculanti, mafioti si pupincuristi. Am mai spus-o si o repet, la nu ,dupa 89 nu s-a votat pt x, ci impotriva lu y. asta a fost/ este marea problema.
darthedd77
darthedd77
I can help...but i won't!

Mesaje : 2310
Reputatie : 2431
Data de inscriere : 29/10/2009
Varsta : 37
Localizare : Labong City, Lebanon

http://www.brazzers.com

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de CreativeEgo Vin Ian 20, 2012 5:40 pm

Oare să-i spun lui Boka că-n 2000 am votat cu Iliescu? Smile
CreativeEgo
CreativeEgo
Un golan transformat in poet

Mesaje : 1185
Reputatie : 1263
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada - Pagina 2 Empty Re: Eu NU sunt reprezentat de cei care striga in strada

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum